Dukla aj do tretice bodovala s majstrom, pod Urpínom padla po predĺžení

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce aj po tretíkrát v sezóne bodovali s majstrom HC 05 iClinic Banská Bystrica. Michalovčania tentoraz v rámci 28. kola Tipsport ligy prehrali na ľade súpera 3:4 po predĺžení. Zverenci trénera Miroslava Chudého Chalupom a Mašlonkom dvakrát dotiahli náskok majstra, v tretej časti ich poslal do vedenia Lalancette. Tri minúty pred koncom ale vyrovnal Marek Bartánus a o víťazstve domácich rozhodol v predĺžení Jaaskelainen. Michalovčania do druhej reprezentačnej prestávky odohrajú ešte dva zápasy, oba na svojom ľade. V piatok o 17.30 hod. hostia Miškolc a v nedeľu v prestížnom zápase Slovan Bratislava (začiatok tiež o 17.30 hod.).

Súboj Baranov a Líšok sa začal slávnostne, keď trénerovi Dukly Miroslavovi Chudému vedenie HC 05 darovalo pamätný puk ako spomienku na jeho účinkovanie v Banskej Bystrice. Potom sa už začala prvá tretina, ktorá sa niesla v réžii domácich Baranov. V piatej minúte posunul Bubela puk Bartánusovi a ten po prvýkrát v stretnutí prekonal michalovského brankára Suráka, ktorý opäť zastúpil zraneného Adama Trenčana. Tlak domácich pokračoval aj naďalej. Suráka neprekonali Southorn ani Cardwell, no a puk za jeho chrbát sa nepodarilo pretlačiť ani Kabáčovi. Michalovčania, ktorí nastúpili v rovnakej zostave ako v nedeľu proti Detve v ofenzíve veľa neukázali. V sedemnástej minúte predsa len vyrovnali, keď Chalupa v brejku dvoch na jedného dotlačil do siete strelu Hvilu. Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať. Už po niekoľkých sekundách sa dostal do šance Hickmott a Bystrica opäť viedla.

Hneď v úvode druhej tretiny vylúčili rozhodcovia strelca prvého bystrického gólu Mareka Bartánusa. Michalovčania sa síce v presilovke snažili zatlačiť majstra, gólovú šancu na vyrovnanie si ale nevypracovali. Presilovku si zahrali aj domáci po faule Mareka Kolbu, ani oni však nič z početnej výhody nevyťažili. Zápas, ktorý mal iba minimum prerušení, gradoval. Marek Slovák mohol poslať domácich do dcojgólového vedenia, jeho strela ale iba opečiatkovala brvno Surákovej brány. Na druhej strane sa neujali ani pokusy Lineta so Safaralejevom. Michalovčania v druhej tretine predsa len vyrovnali. Po kombinácii prvého útoku bol na konci úspešnej akcie v 38. minúte Marek Mašlonka.

V tretej časti sa tak začínalo odznova. Michalovčania v úvode prečkali vylúčenie Mesikammena a po ňom po tretíkrát v zápase gólovo udreli, keď Lalancette aj za pomoci teču Mihálika nachytal Beskowaineho na hruškách. Následne sa začal tlak domácich. Tí sa snažili o vyrovnanie, proti ale bol brankár Surák aj so svojou obranou. Tá nepúšťala Bystričanov do väčších gólových šancí. Majster sa nepresadil ani pri vylúčení Mašlonku, po ňom Surák krásne skryl do lapačky strelu Mihálika. Hostia však nakoniec svoj tesný náskok neudržali, keď v 57. minúte poslal Marek Bartánus svojim druhým gólom duel do predĺženia.

V ňom bol hneď po piatich sekundách vylúčení za hru vysokou hokejkou Korhonen. Presilovku po dvadsiatich sekundách využil Jaaskelainen, ktorý tak rozhodol, že extra bod ostáva pod Urpínom.

HC 05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Góly:
5. Bartánus (Bubela, Lamper), 18. Hickmott (Southorn, Cardwell), 57. Bartánus (Bubela, Slovák), 61. Jääskeläinen (Southorn, Hickmott) pes/1 – 18. Chalupa (Hvila), 38. Mašlonka (Lalancette, Dalhuisen), 45. Lalancette (Mašlonka).
Vylúčení:
2:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Kókai – Bogdaň, Kis-Király. Divákov: 2058.