Dukla má po parádnom výkone skalp majstra

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 24. kola Tipsport ligy nad majstrom HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:1 a majú tak skalp aktuálneho slovenského majstra. Všetky štyri góly padli v tretej tretine. Za Michalovčanov postupne skórovali Mike Dalhuisen, Lukáš Toma a Lukáš Hvila. Najbližšie sa zverenci trénera Miroslava Chudého predstavia v stredu vo Zvolene, doma ich uvidíme až v nedeľu 1. decembra, kedy privítajú v tradičnom čase od 17.30 hod. Detvu.

V súboji Michalovčanov a majstra sa od úvodu hral svižný hokej. V štvrtej minúte zostrelil obranca Jordon Southorn domáceho Samuela Chalupu a arbitri ho po porade vylúčili do konca zápasu. Michalovčania ale päťminútovú presilovku zahrali veľmi zle. Po nej si brankár Gajan poradil so strelou Hvilu, ktorý pálil z jednej a neinkasoval ani po koncovke Safaralejeva. Na druhej strane Trenčan bravúrne zasiahol po strele Lampera, keď puk vytlačil ramenom. V pätnástej minúte dal o sebe vedieť opäť Lukáš Hvila, jeho dve strely však Gajan zachytil betónmi. Najväčšie šance prvej tretiny prišli až v jej samom závere. Najskôr v sedemnástej minúte domáci Trenčan vychytal v stopercentnej šanci Lampera a potom aj Mareka Slováka. V poslednej minúte sa mohli tešiť aj domáci, Giľáková strela ale o centimetre minula Gajanovu žŕdku.

Ani v druhej tretine tempo hry neupadlo, brankári na oboch stranách sa ale naďalej prekonávali. Hneď po šiestich sekundách hrali domáci presilovú hru, ani z nej ale nič nevyťažili. Po nej mieril iba do dobre postaveného Gajana Gabriel Spilar. Následne si presilovku zahrali aj hostia. V nej mal najväčšiu šancu Miloš Babula, ktorého strelu skryl Trenčan do svojej lapačky. S lapačkou čaroval aj Gajan v bránke majstra, keď najskôr zlikvidoval strelu Safaralejeva a potom s námahou vytlačil aj Mesikammenov projektil. V samom závere počas presilovky sa vyznamenal bystricky brankár do tretice, keď do lapačky skryl strelu Safaralejeva.

Vrece s gólmi sa roztrhlo až v tretej tretine. Michalovčania si do nej preniesli presilovku po faule Nemčíka a Mike Dalhuisen strelou od modrej v 41. minúte otvoril skóre duelu. Odpoveď hostí prišla o tri minúty neskôr, keď z práce tretieho útoku profitoval Michal Kabáč. V 46. minúte ale michalovská Dukla opäť viedla, keď Chalupa vyviezol puk a Lukáš Toma svojim premiérovým extraligovým gólom upravil na 2:1. Michalovčania zahrávali v 53. minúte presilovku štyroch proti trom a pri ďalšom signalizovanom vylúčení dal Lukáš Hvila na 3:1. Bystričania následne ustáli vylúčenie Mihálika, Hickmott po jeho návrate pohrdol kontaktným gólom. A keď sa majster nepresadil ani z následnej presilovky po faule Safaralejeva, či power-play, Michalovčania zaknihovali dôležité víťazstvo, ktoré ich naďalej drží v miestach play-off.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Góly: 41. Dalhuisen (Korhonen) pres/1, 46. Toma (Chalupa), 54. Hvila (Lalancette, Ventela) pres/1 - 43. Kabáč (Gabor, Fafrák)
Vylúčení: 5:6, Southorn (B. Bystrica) 5+DKZ napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0 Rozhodovali: M. Korba, Rencz - Kis Kriály (obaja Maďarsko), Jobbágy. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Dalhusien, Ventela, Vorobjev, Mesikammen, Hančák, Kolba, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Mašlonka - Hričina, Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Toma, Hvila.
HC 05 ICLINNIC: Gajan - Southorn, Cardwell, Nemčík, Ďatelinka, Mihalik, Zubák, Petrinec - Hickmott, M. Slovák, Jaaskelainen - Bartánus, Bubela, Lamper - Kabáč, Gabor, Šille - Fafrák, Tamáši, Sojka.

Uverejnené: 24.11.2019 21:21:56