MFK Zemplín rozbil Dunajskú Stredu 5:0

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v šestnástom kole najvyššej Fortuna ligy nad DAC Dunajská Streda vysoko 5:0 a ukončili šesťzápasové čakanie na víťazstvo. Nový lodivod Jozef Majoroš tak zaknihoval vo svojej premiére víťazstvo. Dva góly do siete DAC zaznamenali Sidibe Modibo a Peter Kolesár, jeden si dali hostia vlastný. Michalovčania do konca jesene odohrajú ešte dva zápasy. Budúcu sobotu sa predstavia v Seredi a jesenú časť ukončia domácim súbojom so Spartakom Trnava, ktorý sa odohrá v sobotu 7. decembra od 14.00 hod.

Michalovskí futbalisti sa po reprezentačnej prestávke, v ktorej realizovali trénerskú zmenu, vypli k parádnemu výkonu. Druhý tím tabuľky vôbec nešetrili a uštedrili mu krutú porážku 5:0, keď všetky góly dali už v prvom polčase. Nový tréner Jozef Majoroš tak má za sebou parádnu premiéru...

V samom úvode to na takú kanonádu vôbec nevyzeralo. Prvé šance si totiž vytvoril DAC. Najskôr obrana tečovala na rohový kop štipľavú strelu Davisa, po ňom sa vyznamenal brankár Kira, ktorý vytlačil hlavičku na ďalší roh. Po ňom už prebrali iniciatívu domáci. Savvidis poslal loptu za chybujúcu obranu do behu Sidibemu a ten v jedenástej minúte otvoril skóre zápasu. Michalovčanom dal strelený gól krídla. O päť minút neskôr ešte Jedlička parádnym zákrokom zabránil pri tutovke Savvidisa, v dvadsiatej minúte ale ušiel obrane Stanislav Danko, ktorého v pokutovom území fauloval Kružliak a Peter Kolesár z pokutového kopu nekompromisne zvýšil na 2:0. O sedem minút neskôr bolo už 3:0, potom, čo Martinez krásne našiel Sidibeho a reprezentant Nigeru napol sieť po druhýkrát v zápase. To ešte nebolo z michalovskej strany všetko. V 40. minúte si zrazil Petrov Kolesárov center do vlastnej brány Koštrna a o päť minút neskôr Peter Kolesár zvýšil už na 5:0.

Domácich päťgólové vedenie upokojilo a v druhom polčase kontrolovali priebeh hry. Ich vedenie mohol zvýšiť Sidibe, jeho hetriku ale zabránil vykopnutím lopty brankár Jedlička. V ďalších minútach postupne tempo hry upadalo. Michalovská obrana na čele s brankárom Kirom vyriešila niekoľko spletitých situácii a DAC nedovolili streliť ani čestný úspech. Aj preto sa zrodilo ich najvyššie víťazstvo v najvyššej súťaži.

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 5:0 (5:0)
Góly: 11. a 40. Sidibé, 27. a 45. P. Kolesár, 43. vlastný Koštrna
Žlté karty: 37. Savvidis, 72. Grič, 76. Sidibé, 77. Rota – 79. M. Vida
Rozhodovali: Očenáš – Tomčík, Poláček; 1528 divákov
MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Rota, Carrillo, Soler, M. Vojtko – Grič – P. Kolesár (87. M. Kolesár), Savvidis (75. Mavretič), Martínez, S. Danko (71. Kountouriotis) – Sidibé
FC DAC 1904: Jedlička – Koštrna (46. E. Ramirez), D. Kružliak, Beskorovainyi, Davis – M. Oravec – Blackman (82. A. Fábry), M. Vida, Ronan, Divkovič (81. Šimčák) – K. Vida

Uverejnené: 23.11.2019 17:52:59