V zápase zvratov výhra Dukly Michalovce v Nových Zámkoch

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prerušili sériu nezdarov na ľadoch súperov, keď v 22. kole najvyššej Tipsport ligy zvíťazili na ľade Nových Zámkov 6:5. Michalovčania viedli 3:0, no aj prehrávali 3:4 a 4:5. V poslednej tretine dvoma gólmi otočil skóre Marek Mašlonka. Ešte pred ním sa gólovo presadili aj Marek Kolba, Gabriel Spilar, Jakub Linet a Peter Galamboš. Zverenci trénera Miroslava Chudého budú v hre aj zajtra, keď absolvujú predohrávaný duel 26. kola v Budapešti.

Michalovčania, ktorí majú za sebou šesť nezdarov na ľade súpera v rade, začali oveľa lepšie. V samom úvode prečkali menší tlak domáceho tímu a potom trestali. Najskôr v šiestej minúte vyzvŕtal obranu Nových Zámkov Safaralejev, posunul puk kapitánovi Kolbovi a ten strelou švihom otvoril skóre. V jedenástej minúte sa pošmykol brankár Kristín, čo skúsene využil Gabriel Spilar 0:2. O minútu neskôr už bolo 3:0 pre michalovskú Duklu, po tom čo Safaralejev nabil Linetovi, ktorý vyhnal Kristína z brány. Postupom času sa čoraz viac do hry dostávali aj domáci. Odmenou im bol gól krátko pred koncom prvej tretiny, keď Mikulovu strelu tečoval do siete Radim Hruška.

V druhej tretine sa obraz hry zmenil. Viac do šancí sa začali dostávať Nové Zámky, ktoré v tridsiatej minúte znížili Rogoňom už na 2:3. O štyri minúty neskôr bolo vyrovnané. Do úniku sa dostal Václav Stupka, ktorý nekompromisne prekonal Trenčana a poslal ho na striedačku. Jeho náhradník Filip Surák sa hneď na to vyznamenal pri Mikulovej šanci. Michalovčania síce neinkasovali z následnej oslabovky, no po jej skončení Fereta zavŕšil obrat Nových Zámkov. Gólová prestrelka pokračovala aj v záverečných sekundách druhej tretiny. Na začiatku poslednej minúty vyrovnal na 4:4 Peter Galamboš, o 26 sekúnd neskôr ale Rogoň opäť poslal domácich do vedenia. Záver druhej tretiny ešte spestrila pästná výmene Pospíšila s Lalancettom, v ktorej mal navrch hosťujúci útočník.

Na začiatku tretej tretiny bolo opäť vyrovnané. Na trestnú lavicu putoval skúsený Peter Mikuš a tridsať sekúnd pred jeho návratom tečoval Mašlonka strelu Venteleho do siete. Podobnú šancu na skórovanie mali aj domáci po vylúčení Mesikammena, paradoxne však mohli inkasovať. Mašlonka a ani Safaralejev však na vedúci gól nepremenili samostatné úniky. Marek Mašlonka si to všetko vynahradil na začiatku poslednej desaťminútovky, keď strelou pod hornú žŕdku opäť poslal Michalovčanov do vedenia. Hostia následne odolali presilovke po vylúčení Mašlonku a Surák sa vyznamenal aj po jej skončení, keď zlikvidoval strelu Šmacha. Tlak domácich otupil hlúpym vylúčením Hruška. Po jeho návrate na ľad sa Nové Zámky ešte pokúsili o power-play, vyrovnávajúci gól však nedali a Dukla tak prerušila sériu nezdarov na ľade súperov.

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 5:6 (1:3, 4:1, 0:2)
Góly: 20. Hruška (Mikula, Andrisík), 30. Rogoň (T. Urbam, Drtina), 34. Stupka (T. Pospíšil), 38. Fereta (Hruška), 40. Rogoň (Hruška) - 6. Kolba (Safaralejev, Hričina), 11. Spilar (Giľák, Galamboš), 12. Linet (Safaralejev, Hričina), 40. Galamboš (Giľák), 43. Mašlonka (Ventela, Spilar) pres/1, 51. Mašlonka (Dalhuisen)
Vylúčení: 6:7, navyše T. Pospíšil 10. min. päastný súboj - Lalncette 10. min. pästný súboj. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lokšík, Juhász - D. Konc, Soltész. Divákov: 964.
HC MIKRON: Kristín (12. Pavlas) - Ordzovenský, Hatala, Mikuš, Pavúk, Šmach, Drtina, Fereta - Stupka, Hruška, Pospíšil - Múčka, Fábry, Bajtek - Jurík, T. Urban, Rogoň - Andrisík, Mikula.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan (34. Surák) - Dalhuisen, Ventela, Mesikammen, Kolba, Vorobjev, Novický, Zekucia - Juusela, Lalancette, Mašlonka - Giľák, Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Hričina - Mesaroš, Toma, Hvila.