Dukla dvakrát zrovnala s Košicami, tie uspeli v nájazdoch

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 21. kola Tipsport ligy na domácom ľade s HC Košice 2:3 po samostatných nájazdoch. Michalovčania dokázali v riadnom hracom čase po góloch fínskych zadákov Ventelu a Mesikammena vyrovnať, v samostatných nájazdoch ale boli šťastnejší Košičania. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa teraz dvakrát predstavia vonku. V nedeľu ich čaká duel 22. kola v Nových Zámkoch, v pondelok predohrávaný súboj 26. kola v Budapešti.

V prvej tretine videli diváci hokej s menším počtom šancí. Ako prví mohli skórovať Michalovčania, keď hosťujúcej obrane ušiel Giľák, tiesnený ale nestihol umiestniť puk za Košarišťanov chrbát. Na druhej strane sa pre zmenu skóre menilo. Zo skrumáže pred bránkou sa dostal k puku Filip Vrábeľ a na dvakrát otvoril gólový účet zápasu. Hostia mohli pridať druhý gól v trinástej minúte, Haščákovú strelu však Trenčan skryl do lapačky. V samom závere mohli po druhýkrát skórovať Košičania, ktorí hrali po vylúčení Mesikammena presilovú hru, paradoxne však v nej mohli inkasovať, Giľákov pokus ale skryl do lapačky Košarišťan.

Michalovčania sa v druhej tretine snažili vymyslieť v ofenzíve viac. Narážali však na pevnú obranu „oceliarov“ a v reprezentačnej forme chytajúceho Košarišťana. Toho neprekonali Ventele, Mašlonka a zo skrumáže v presilovke ani Safaralejev. Domáci ale nakoniec boli za aktivitu v druhej tretine odmenení gólom, keď sa v 39. minúte v presilovke strelou od modrej presadil Ventela.

Aj v tretej tretine mali viac z hry Michalovčania, Košarišťan ale postupne odolal šanciam Hvilu, Lalancetteho a aj tvrdej strele Mesikammena. V 45. minúte bol prísne vylúčený Juusela a Jurij Repe v presilovke poslal Košičanov opäť do vedenia. Domáci sa opäť pustili do ofenzívy, stopercentné šance na vyrovnanie ale spálili Vorobjev aj Linet. Michalovčania mali ideálnu šancu vyrovnať aj v 57. minúte, kedy putoval na trestnú lavicu Marcel Haščák. Dalhuisen mal nedovolenú výstroj, čím vyrovnal stav hráčov na ľade. Aj napriek tomu sa však Dukle podarilo vyrovnať, keď v predposlednej minúte Mesikammen prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

V predĺžení mal gól na hokejke najskôr Klhúfek, Trenčan ale stiahol roletu a puk za seba nepustil. A keď sa v nájazde nepresadil ani Belluš, o držiteľovi extra bodu museli rozhodnúť nájazdy. V nich bol najskôr úspešný domáci Mašlonka, v tretej sérii ale vyrovnal Skokan. V piatej sérii poslal Košičanov do vedenia Michal Chovan a keď Safaralejev následne zahodil. Extra bod získali Košičania.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:3 po nájazdoch (0:1,1:0,1:1 - 0:0)
Góly: 39. Ventela (Juusela) pres/1, Mesikammen (Ventela, Mašlonka) - 6. Vrábeľ (Suja), 46. Repe (Klhúfek) pres/1, roz. sam. nájazd M. Chovan.
Vylúčení: 3:5, navyše Ružička (Košice) 10. minút nešportové správanie Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Tscherrig, Snášel - Šoltés, Jobbágy. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Dalhuisen, Ventela, Hančák, Mesikammen, Vorobjev, Kolba, Zekucia Juusela, Lalancete, Mašlonka - Giľák, Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Hričina - Chalupa, Toma, Hvila - Borov.
HC: Košarišťan - T. Slovák, Repe, Čížek, Ružička, Michalčin, Koch, Bučko - Belluš, M. Chovan, Haščák - Květoň, Skokan, Klhúfek - Rapáč, Suja, Jokeľ - Vrábeľ, Bortňák, Milý.

Uverejnené: 15.11.2019 20:57:22