Tesná prehra Sloveniek s Nórskom, zahrajú si buď o prvé alebo tretie miesto

Slovenské hokejové reprezentantky prehrali vo svojom druhom vystúpení na turnaji šiestich krajín v Michalovciach s Nórskom tesne 2:3. O všetkom rozhodla druhá tretina, v ktorej padli všetky góly. Zverenky trénera Mateja Ševčíka ukončili základnú skupinu s jednou výhrou a jednou prehrou. O tom, či skončia na prvom, alebo druhom mieste, rozhodne piatkový duel Nórsko – Francúzsko. Slovenky v piatok mať voľno nebudú, čaká ich totiž vo Vranove nad Topľou exhibičný zápas proti Číne.

Turnaj šiestich krajín žien, Michalovce
Slovensko - Nórsko 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Góly: 31. Halušková (Košecká), 36. Hlinková (Čupková, L. Ištocyová) - 27. Brunvold (Dalen, E. Olsen), 36. Dalen (Brunvold), 39. Kjellesvik (Dalen)
Vylúčení: 4:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Celarová – Čerhitová, Kasašová.
Zostava SR: Tabačková – Trebulová, Drábeková, Šuliková, Kučerková, Vargová, Sádecká – Hlinková, Čupková, Ištocyová - Halušková, Košecká, Korenková - Maskaľová, Kúbeková, Suráková - Nemčeková, Hajniková.

Matej Ševčík – tréner reprezentácie Slovenska žien: "V prvej tretine sme sa museli vysporiadať s väčším tlakom súpera, ktorý bol oddýchnutý a bolo cítiť, že máme prvý zápas za sebou. Aj keď strelecky sme mali o jednu strelu viac, ale herne to bolo rozhárané, skôr bojovné. Druhú tretinu sme boli aktívnejší, ale prehrali sme ju 2:3 po chybách, ktoré by sa nemali stávať. Ale nie je to pre nás až tak dôležité, je to prípravný turnaj. Mali sme na konci dobré šance na skórovanie, dokonca aj trestné strieľanie, ktoré sme nepremenili. V porovnaní so včerajšom nás opustila efektivita. Po hernej stránke sme nesklamali, dievčatá preukázali bojovnosť, nasadenie aj odhodlanie vyhrať a do posledných sekúnd sme sa bili o výsledok. Na tomto turnaji je podstatné, aby boli vyťažené všetky hráčky, aby sme pracovali na systéme a veciach, ktoré sú dôležité pre budúcnosť. Budeme radi, pokiaľ sa stretneme s kvalitným súperom a to sa pravdepodobne stane. Buď budeme hrať v sobotu s Dánskom, alebo Maďarskom. Čaká nás zajtra zápas s Čínou a v sobotu o umiestnenie. Či to bude o prvé, alebo tretie uvidíme – dôležité je odohrať čo najviac náročných zápasov."