Dve tesné porážky kadetov 1. BK Michalovce

Kadetom 1. BK Michalovce sa v dvojzápase siedmeho a ôsmeho kola I. ligy skupina Východ nedarilo. Mladí „orli“ podľahli najskôr Žiline 48:67 a potom aj Liptovskému Mikulášu 69:73. Michalovčanom aktuálne patrí siedme miesto v tabuľke. Doma sa predstavia aj túto sobotu, kedy o 16.00 hod. privítajú v dohrávke prvého kola Aboviu Košice.

Domáci tím aj bez doliečujúceho sa kapitána Adama Bujdoša začal duel koncentrovane a vďaka dobrej obrane si držal v prvej päťminútovke tesné vedenie. V ďalšom priebehu prvé polčasu sa favorizovaní hostia začali viac presadzovať v podkošovom priestore a skóre sa dlho menilo ako na hojdačke. Až tesne pred prestávkou dokázali Žilinčania odskočiť na rozdiel štyroch bodov (29:33). „Orli“ ani v tretej štvrtine nedovolili svojmu súperovi vytvoriť si výraznejší náskok, no postupne im ubúdali sily a pribúdali fauly. V záverečnej časti hry sa Michalovčanom postupne vyfaulovali až traja hráči základnej zostavy, čo hostia využili a pohodlne dotiahli zápas do víťazného konca.

1.BK Michalovce  - MBK Victoria Žilina 48:67 (29:33)
Štvrtiny: 12:14, 17:19, 13:16, 6:18.
Zostava a body 1.BK Michalovce: Hakala 12, Serenčko 11, Pončák 9, M. Demko 5, Jasovský 3, (Tertinský 4, Bujdoš 4, Ľ. Mészáros, M.  Štefan, Koščák, Ragan)
Najviac bodov Žilina: Muhlberger 20, Erben a Horňák po 11,

Aj v dueli proti Liptákom čelili „Orli“ výškovej prevahe súpera a pre zmenu museli od začiatku doťahovať náskok súpera. Prvýkrát sa domáci tím dostal do vedenia v 13. minúte (19:18), čo ich psychicky povzbudilo a rýchlou kombinačnou hrou dokázali do polčasu svoj náskok zvýšiť na osem bodov (40:32). Vývoj hry v druhom polčase poznačilo vylúčenie dvojice hráčov na oboch stranách v 22. minúte (po vzájomnej potýčke), čo výrazne ovplyvnilo najmä výkon oklieštenej michalovskej zostavy, pretože do šatne musel dovtedy dobre hrajúci Serenčko. Hráči Mikuláša postupne stiahli náskok súpera a do poslednej časti hry už šli s najtesnejším jednobodovým náskokom. V štvrtej štvrtine sa domáci snažili a napriek ubúdajúcim silám držali až do poslednej minúty šancu na víťazstvo. Nakoniec sa však z tesného víťazstva tešili hostia.

1.BK Michalovce  - MBK Liptovský Mikuláš  69:73 (40:32)
Štvrtiny: 13:16, 27:16, 16:25, 13:16.
Zostava a body 1.BK Michalovce:  Hakala 2, Serenčko 5, Pončák 22, M. Demko 4, Jasovský 22, (Tertinský 10, Ľ. Mészáros 4, M. Štefan, Koščák,  Ragan)
Najviac bodov Liptovský Mikuláš: Parayka 22, Pavkovček 13