Druholigová zemplínska bitka pre Humenné, deväť sekúnd pred koncom rozhodol Novický

Siedme kolo druhej hokejovej ligy skupina Východ prinieslo prvé tohtosezónne zemplínske derby. Domáci HC 19 Humenné v ňom dlho nedokázal zlomiť odpor HK 2016 Trebišov. Ten viedol od štyridsiatej minúty po góle hrajúceho prezidenta klubu Matúša Petrička, ktorý sa presadil sekundu pred koncom druhej časti. Domáci na jeho gól odpovedali až v predposlednej minúte, kedy vyrovnal Ján Skokan. V záverečných sekundách putoval na trestnú lavicu Šimon Stríž a jeho vylúčenie potrestal deväť sekúnd pred koncom gólom na 2:1 Damián Novický. V zemplínskom derby sa poriadne iskrilo. Rozhodcovia udelili až 111 trestných minút. Humenčanom patrí po siedmom kole prvé miesto v tabuľke, Trebišov je na štvrtom mieste.  V najbližšom ôsmom kole majú Humenčania voľno, Trebišov privíta v sobotu 9. novembra Bardejov.

HC 19 Humenné - HK 2016 Trebišov 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly:
59. Skokan (Banovský, Maury), 60. Novický (Fedorko) pres/1 - 40. Petričko (Franc).
Vylúčení:
8:10, navyše Buraľ 5+DKZ bitka, Ondrej 10. minút napadnutie zo zadu, 10. minút nešportové správanie - Antal, Š. Stríž obaja 10. minút nešportové správanie, Krupenko 5+DKZ bitka. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov - Babjak, Pavlotty. Divákov: 1080.