MFK Zemplín opäť bez víťazstva, s Moravcami remizoval 2:2

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce nevyhrali ani v piatom ligovom zápase v rade. V štrnástom kole Fortuna ligy doma iba remizovali so Zlatými Moravcami 2:2. Michalovčania síce po góloch Rotu a Kountouriotisa viedli 1:0 aj 2:1, zakaždým ale na ich presné zásahy dokázal odpovedať útočník ViOnu Jarovič. Zverenci trénera Antona Šoltisa a budúci víkend predstavia v Senici, doma ich uvidíme až po reprezentačnej prestávke, konkrétne v sobotu 23. novembra, kedy o 14.00 hod. privítajú Dunajskú Stredu.

V chladnom a sychravom počasí mohli ako prví skórovať hostia. V desiatej minúte sa až do pokutového územia predral Švec, strelu tohto mládežníckeho reprezentanta ale vykopol brankár MFK Matúš Kira. Na druhej strane pálil z dobrej pozície Sidibe, golman hostí Pindroch sa však nedal zahanbiť takisto. Odolal aj pri strieľanom centri Kvoceru, na druhej strane sa Kira vyznamenal pri dobre mierenej strele Dugu, ktorú vytesnil na rohový kop. Po polhodine hry sa Michalovčania dočkali gólu. Na ofenzívny výlet sa vybral pravý krajný bek Rota, narazil si loptu so Žofčákovom a popod Pindrocha upratal loptu do siete. V 37. minúte mohli domáci skórovať opäť, po Rotovej prihrávke však mieril Sidibe iba do dobre postaveného Pindrocha. V závere prvého polčasu udreli z ničoho nič aj hostia. Na center Šveca vyskočil najvyššie Jarovič, ktorý hlavou vyrovnal na 1:1.

Aj druhé dejstvo patrilo herne domácim. Tí sa viac pokúšali o vedúci gól. Ten dosiahli v 64. minúte, kedy Kvocera poslal strieľaný center do päťky a Kountouriotis v páde poslal loptu do siete. Zlaté Moravce reagovali na nepriaznivý stav otvorením hry. Štvrťhodinu pred koncom ich za to mohol potrestať Mensah, vystrelil však iba veľmi slabo a gólom sa neskončila ani Sidibeho tutovka. Za nepremenené šance prišiel trest sedem minút pred koncom, kedy Jarovič po druhýkrát v zápase prekonal Matúša Kiru. Michalovčania mohli predsa vyhrať, v samom závere ale hlavička Solera iba tesne minula hosťujúcu bránu.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce Vráble 2:2 (1:1)
Góly: 30. Rota, 64. Kountouriotis – 45+. a 83. Jarovič
Žltá karta: 75. Soler (Michalovce).
Rozhodovali: Pavlík – Vorel, R. Bobko.
Divákov: 821.
MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Rota, Carrillo, Soler, M. Vojtko (60. Mensah) – Savvidis – Kvocera (85. P. Kolesár), I. Žofčák, Martínez, Popovits (44. Kountouriotis) – Sidibé.
FC VION: Pindroch – Čögley, Asanovič, Martin Tóth, J. Brašeň – J. Švec (68. Pereira), Grozdanovski (63. Maranhao), Duga, M. Kovaľ – Richtárech (81. Cabral) – Jarovič.

Uverejnené: 02.11.2019 20:36:31