Dukla pretrhla šnúru prehier, Detvu zdolala 2:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce pretrhli nepriaznivú sériu štyroch prehier, keď v osemnástom kole Tipsport ligy zdolali na vlastnom štadióne HC 07 Koliba Detva 2:0. O góly michalovskej Dukly sa postarali Daniel Hančák a Peter Galamboš, ktorý skóroval do prázdnej brány. Zverenci trénera Miroslava Chudého budú do reprezentačnej pauzy v hre ešte raz, keď sa v nedeľu predstavia v Bratislave proti Slovanu.

V prvej tretine diváci nevideli príliš oku lahodiaci hokej. Obaja súperi vyčkávali na chyby. Úvodnú oťukávačku sa pokúšal v tretej minúte ukončiť domáci Chalupa, ktorý sa preštrikoval obranou Detvy, jeho prihrávku a následnú strelu Mesikammena upratal Petrík do svojej lapačky. Hostia následne pohrdli presilovkou šancou po faule Lalancetteho a v pätnástej minúte ešte zaujala aj žŕdka po strele hosťujúceho Rastislava Gašpara. V samom závere mali výhodu presilovky aj Michalovčania, opäť raz ju ale zahrali katastrofálne a dokonca mohli aj inkasovať. Nájazdy Gašpara a Zuzina ale otváracím gólom neskončili.

Aj v druhej tretine sa hral hokej prakticky bez gólových šancí. Zaujalo akurát dvojnásobné vylúčenie Mesikammena za hru vysokou hokejkou, v ktorom mohli paradoxne skórovať Michalovčania. Mašlonka však samostatný únik na gól nepremenil. No a keď gólom neskončila ani zrazená strela Kukleva v posledných sekundách hry, gólu sa diváci nedočkali ani v druhej časti.

Zápas o jednom góle pokračoval aj v tretej tretine. V 43. minúte unikol obrane hostí Lalancette, ktorého pri zakončení fauloval Frederik Fekiač. Pri jeho vylúčení si konečne diváci zakričali gól. Galamboš namieril iba do pozorného Petríka, z dorážky sa ale presadil Daniel Hančák, ktorý tak svoj 400 extraligový zápas okorenil gólom – 1:0. V následných minútach mala viac z hry Detva. Tá nevyťažila nič z presilovky pri vylúčení Vorobjeva, ani zo záverečného tlaku a power-play. Vyrovnať mohol Podešva, ktorý obišiel troch protihráčov, Trenčan si ale udržal čisté konto. V poslednej minúte následne pečatil gólom do prázdnej bránky výsledok Galamboš.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 WPC Koliba Detva 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 44. Hančák (Galamboš, Giľák) pres/1, 60. Galamboš (Safaralejev).
Vylúčení: 4:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Juhász - Stanzel, Kis - Király. Divákov: 2734.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Dalhuisen, Ventelä, Hančák, Mesikämmen, Vorobyov, Kolba, Zekucia - Giľák, Lalancette, Mašlonka - Juusela, Galamboš, Mesaroš - Safaraleyev, Linet, Hvila - Chalupa, Toma, Hamráček - Borov.
HC 07 WPC KOLIBA: R. Petrík - Gachulinec, Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Turan, Lalík - Šišovský, P. Zuzin, J. Sýkora - Gašpar, Valent, Žilka - M. Surový, Podešva, Török - V. Fekiač, Čacho, Ľupták.

Uverejnené: 30.10.2019 20:24:38