Remíza MFK Zemplín v Žiline

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase dvanásteho kola Fortuna ligy v Žiline s MŠK 1:1. Skóre duelu otvoril z pokutového kopu Jánošík, gólová odpoveď prišla v závere prvého polčasu z kopačky Milana Kvoceru. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa najbližšie po mesiaci predstavia doma. V nedeľu 27. októbra o 17.00 hod. aj v televíznom prenose RTVS privítajú aktuálneho majstra a účastníka skupinovej fázy Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava.

Na umelej žilinskej tráve pred televíznymi kamerami RTVS začali lepšie domáci, ktorým sa darilo hlavne akcie po kridelnych priestoroch. Po jednej z nich sa dostal k zakončeniu z hranice šestnástky Jánošík, Kira ale jeho dobre umiestnenú strelu kryl. Žilinský tlak narastal. V 23. minúte išiel center z pravej strany do pokutového územia a po súboji Boženíka s Carillom hlavný arbiter Kružliak nariadil viac ako spornú penaltu, ktorú Janošík premenil – 1:0. Po uplynutí pol hodiny sa začali viac osmeľovať aj Michalovčania. Tí podnikli rýchlu kontru po ľavej strane, Popovits poslal loptu do „päťky“, kde si ju našiel Milan Kvocera a vyrovnal na 1:1.

Aj úvod druhého polčasu mali lepší Žilinčania. Kira mal čo robiť, aby krátko po jeho začiatku vytlačil gólovú hlavičku Kašu spod svojho brvna. Na druhej strane sa dvakrát vyznamenal brankár Holec. Ten najskôr vytlačil na rohový kop strelu Kvoceru a hneď na to si poradil aj s nepríjemným strieľaným centrom Igora Žofčáka. Tempo hry gradovalo po uplynutí hodiny. Opäť sa vyznamenal brankár Kira, ktorý parádne vytlačil gólovú tutovku striedajúceho Balaja. Viac z hry mali Žilinčania, o prevahu ich ale obral v 74. minúte hlúpym faulom Diaz, ktorý inkasoval priamu červenú kartu. Michalovčania hrali presilovku veľmi umne, čakali na svoju šancu. Tá prišla desať minút pred koncom, strela striedajúceho Petra Kolesára ale o centimetre minula žilinskú žrď. Slovenský mládežnícky reprezentant dostal reparát v nadstavenom čase, keď mu v brejku ponúkol loptu Modibo, jeho zrazená strela iba obtrela brvno a duel tak skončil remízou.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)
Góly: 24. Jánošík - 35. Kvocera.
Žlté karty: Boženík, Demiri, Ďuriš - Savvidis, Carillo, Martinez.
Červená karta: 74. Diaz.
Rozhodovali: Kráľovič - Kováč, Borsányi.
Divákov: 1861.
MŠK: Holec - Tomič, Kaša, Králik, Sluka - Káčer Bernát (59. Paur), Diaz - Jánošík, Boženík (68. Balaj), Demiri (84. Ďuriš).
MFK ZEMPLÍN: Kira – Rota, Carillo, Pino Soler, M. Kolesár (78. P. Kolesár) – Savvidis – Popovits (80. Vojtko), Žofčák, Martinez, Kvocera (73. Kountouriotis) – Modibo.