Starší dorastenci MFK Zemplín držali lídra v šachu

Starší dorastenci Michaloviec sa v sobotňajšom stretnutí deviateho kola prvej ligy predstavili na ihrisku lídra tabuľky MFK Košice. Napriek rozdielu v postavení však mladí Zemplínčania dlho držali prvé mužstvo tabuľky, keďže ešte v 75. minúte bol stav bezgólový. Potom však domáci zlomili defenzívny val MFK Zemplín a do konca zápasu skórovali ešte štyrikrát. Najbližšie sa Michalovce predstavia doma v nedeľu, o 11.00 hod. privítajú úradujúceho majstra z Trenčína.

Dorastenci MFK Zemplín sa v Košiciach už nemohli spoliehať na ofenzívne duo zo seniorského kádra Kunca – Špilár, ktoré im naposledy doma proti Stropkovu (5:1) zabezpečilo trojbodový zisk. Ich neúčasť v zostave bola preto pre MFK Zemplín citeľná a už prvé minúty stretnutia ukázali, že zabrať dostane predovšetkým michalovská obrana. Napriek tomu, že bola defenzíva hostí pod tlakom, dokázala dlho vzdorovať. Mladí Zemplínčania si dokonca vypracovali za bezgólového stavu aj dve gólové príležitosti, ale keďže ich nevyužili, ponúkli šancu na zvrat súperovi. „Napriek štvorgólovej prehre sa nemáme za čo hanbiť. V poli sme dve tretiny zápasu hrali dobre a favorizovaných domácich sme dlho držali v napätí. Až štvrťhodinu pred koncom dostali prvý gól, hneď na to aj druhý a potom sme sa rozsypali. Škoda, ale takúto prehru sme si rozhodne nezaslúžili,“ povedal tréner michalovských starších dorastencov Vladimír Rusnák mladší.

MFK Košice - Michalovce 4:0 (0:0)

MFK ZEMPLÍN: Breda - Podhorín, Mano, Urban, Ivanko - Jacko (70. Sabo), Kovaľ (85. Kaško), Pavlov, Žido - Vasas, Forgáč.

Najbližší program: 10. kolo (nedeľa 19. 9. 2010 o 11.00 hod.): Michalovce - Trenčín, 11. kolo (sobota 25. 9. 2010 o 11.00 hod.): Bardejov - Michalovce.