Michalovská pevnosť prvýkrát padla, Dukla podľahla Zvolenu 2:5

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli prvú domácu tohtosezónnu porážku, keď v stretnutí dvanásteho tipsportligového kola podľahli HKM Zvolen hladko 2:5. O góly Dukly sa postarali Mike Dalhuisen a Jakub Linet. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie predstavia opäť na domácom ľade, keď v piatok 18. októbra o 17.30 hod. privítajú MAC Budapešť.

Od úvodnej sekundy sa hral na michalovskom zimnom štadióne rušný hokej. Hostia udreli už po trinástich sekundách, keď Rastislav Špirko našiel medzeru medzi Trenčanovým ramenom a hornou žŕdkou. Michalovčania mohli okamžite vyrovnať, postupne ale gólové tutovky zahodili Linet, Galamboš aj Safaralejev. Trest mohol prísť pri následnom vylúčení Lukáša Tomu. To síce hostia nepotrestali, ďalší faul Mikeho Dalhuisena už áno, keď sa presadil mladík Marco Halama – 0:2. Michalovčania mali v závere takisto možnosti dvoch po sebe idúcich presiloviek, kontaktný gól ale nestrelili.

Snažili sa oň aj v druhej tretine. Nakoniec sa im ho podarilo streliť v 28. minúte počas presilovky, keď sa presadil Mike Dalhuisen. Odpoveď hostí prišla o dve minúty, potom čo Kolenič pretlačil puk za Trenčanov chrbát. Následne Zvolenčania síce nepotrestali dvojitý menší trest Lineta, po jeho naskočení na ľade ale prekvapil Trenčana v michalovskej bráne Bruno Mráz (1:4). Za tohto stavu hustla na štadióne atmosféra. Tá ešte do konca tretiny vyvrcholila troma šarvátkami. Michalovčania aj napriek minútovej presilovke o dvoch hráčov v tejto časti neskórovali.

Ani v tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Zvolenčania držali zápas pevne v rukách a ešte viac ich na koňa postavil svojím druhým gólom v zápase Marco Halama. Hneď o minútu neskôr síce znižoval domáci Jakub Linet, no ten len kozmeticky upravil prvú domácu prehru michalovskej Dukly v tejto sezóne. Vo zvyšnom čase sa totiž skóre nemenilo, aj keď Michalovčania mali opäť minútovú presilovku o dvoch hráčov.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 2:5 (0:2, 1.2, 0:1)
Góly:
28. Dalhuisen (Mesikämmen, Giľák) pres/1, 45. Linet (Safaralejev, Hričina) - 1. Špirko (Švarný, Kelemen), 10. M. Halama (Drgoň, Mráz) pres/1, 30. Kolenič (Betker, Marcinek), 35. Mráz, 44. M. Halama (Thompson) pres/1.
Vylúčení:
13:16, navyše Trotter, Handlovský, Corrin 10. min. nešportové správanie, Maier 10. min. narazenie zo zadu. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach, Snášel – Stanzel, Bogdaň. Divákov: 3315.