Iuventa mala Most na lopate, po trinásťminútovke bez gólu prehrala 25:26...

Hádzanárky Iuventy Michalovce utrpeli prvú tohtosezónnu prehru, keď v šlágri šiesteho kola MOL ligy a asi aj celej jesennej časti prehrali na pôde českého majstra a takisto dovtedy stopercentného tímu DHK Baník Most tesne 25:26. O všetkom rozhodla záverečná desaťminútovka. Na jej začiatku ešte Iuventa viedla 24:22, no vedenie neudržala. Zverenky trénera Petra Dávida sa musia z prehry rýchlo otriasť. Už v sobotu ich totiž doma čaká prvý zápas druhého kola Pohára EHF proti francúzskemu Nice (začiatok zápasu o 17.30 hod.).

Štart do priameho súboja o prvú priečku v tabuľke mala lepší Iuventa. Tá vďaka trom gólom svojej kapitánky Patrície Wollingerovej viedla v tretej minúte 3:1. Český majster ale vďaka Sliškovej so Zachovou rýchlo vyrovnal a v ďalších minútach mal navrch. Po góloch Zachovej so Šustkovou sa ujal vedenia 6:4. Iuventa však kontrovala dvoma gólmi Kompaniecovej a v trinástej minúte bolo vyrovnané (6:6). Následne dvakrát Michalovčanky zrovnali skóre a v devätnástej minúte sa po ďalšom góle Wollingerovej opäť ujali vedenia (9:10). Následne sa oba tímy striedali vo vedení. Úspešnejšia bola Iuventa, ktorá po góle Trúnkovej išla do vedenia 16:15 a takýmto výsledkom aj skončil prvý polčas.

V úvode druhého dejstva vyrovnala z pokutového hodu Zachová. Wollingerová ale opäť úradovala a po jej dvoch góloch z pokutových hodov vyhrávala Iuventa 18:16. Zachová so Šustkovou ale potrestali vylúčenie Kišíkovej a zrovnali stav na 18:18. Michalovčanky ale aj tak mali navrch. V 40. minúte viedli po presnej strele Bajčiovej 22:20, na čo lavička domácich reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom Wollingerová z pokutového hodu zvýšila na 23:20, vzápätí ale prišlo vylúčenie Radovičovej, ktoré potrestala dvakrát Katarína Kostelná a oddychový čas si brala aj Iuventa. Ten pomohol, keďže po dvoch presných strelách Trúnkovej bol opäť rozdiel v skóre trojgólový (22:25). Písala sa 48. minúta. Odvtedy ale Iuventa nestrelila ani gól, čo bola voda na mlyn pre českého majstra. Ten hnaný búrlivou atmosférou otočil výsledok vo svoj prospech. Vyrovnať ešte mohla z pokutového hodu Wollingerová, trafila ale žrď. A keď sa michalovská kapitánka nepresadila ani z deviatky po čase, duel sa skončil tesným víťazstvom Mostu.

DHK Baník Most – Iuventa Michalovce 26:25 (15:16)
Pok. hody: 4/3 – 4/3. Vylúčené: 4 – 4. Rozhodovali: Divákov:
DHK BANÍK: Bezpalcová, Müllnerová – V. Dvořáková, Borovská 1, Stříšková 2, Jungová, Šustková 4, Mikulčíková 2, Šípová 1, A. Kostelná, Eksteinová 2, Maňáková 1, K. Kostelná 3, Zachová 9/3, Mikulášková 1.
IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká – Kišíková, Štefaníková, Trifunovičová, Trúnková 6, Kakaščíková, Štefanová, Holejová 1, Bajčiová 1, Wollingerová 11/4, Radovičová 2, Kompaniecová 4, I. Michalcová.