Michalovská Dukla v Trenčíne prehrala 0:3

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 10. kola Tipsport ligy na ľade Dukly Trenčín 0:3 a utrpeli tak tretiu porážku v tejto sezóne. Zverenci trénera Miroslava Chudého, ktorí boli v prvej tretine lepším tímom, inkasovali dvakrát v druhej časti a tretí gól padol počas ich power-play v samom závere. Michalovčania najbližší duel odohrajú takisto u súpera, konkrétne v piatok v Banskej Bystrici. Doma ich uvidíme až v nedeľu 13. októbra, kedy privítajú Zvolen.

Historický prvý extraligový duel dvoch Dukiel sa začal v opatrnom tempe z oboch strán. Prvú šancu videl trenčiansky štadión až v piatej minúte a mali ju domáci. Coughler ušiel obrane hostí, našiel Lapšanského, ktorého strelu Trenčan vyrazil. V jedenástej minúte Michalovčania už dvíhali ruky nad hlavy, Kolbovu strelu ale zastavilo brvno. Na druhej strane na Trenčana nevyzrel mladík Ferenyi. Michalovčania mali ideálnu šancu streliť otvárací gól v samom závere prvej časti, kedy putoval na trestnú lavicu Kajínek. Presilovku ale zahrali veľmi zle.

V druhej tretine sa obraz hry zmenil. Iniciatívu prevzali domáci, ktorí zatlačili michalovskú Duklu do jej pásma. Gól visel dlhší čas na vlásku, nepomohol ani oddychový čas trénera Michaloviec Miroslava Chudého. V 27. minúte putoval na trestnú lavicu Ventela. Najväčšiu šancu si v presilovke vypracoval Sádecky, ktorý ale nezasunul puk za Trenčanov chrbát. Jedinú šancu v druhej tretine si Michalovčania vypracovali paradoxne v oslabení, keď Safaralejev zobral obrane domácich puk, no sám pred Valentom nepochodil. Trenčania síce nevyužili presilovku, po nej už ale otvorili skóre. Džuganovu strelu Adam Trenčan vykopol iba pred Šveca a ten trafil otvorenú bránku 1:0. O minútu neskôr sa domáci tešili opäť. Sládokov nahodený puk upratal do siete Jake Coughler. Vo zvyšných minútach druhej tretiny sa síce hra vyrovnala, hostia si ale väčšiu gólovú šancu nevypracovali. Výnimkou bola akurát Dalhuisenova strela v presilovke, ktorú zastavila pravá žŕdka.

V tretej tretine domáci kontrolovali priebeh hry a nepúšťali Michalovčanov do väčších gólových šancí. Naopak, sami mohli navýšiť skóre. Džugan v samostatnom nájazde neuspel, podobne ako Matej Giľák na druhej strane. V posledných minútach už rástla nervozita na oboch stranách, ktorá vyvrcholila potyčkami Mesikammena so Švecom a Hlinku so Safaralejevom. Domáci skórovali ešte raz a to počas michalovskej presilovky a power-play. Gólom cez celé klzisko sa prezentoval Michal Hlinka, ktorý pečatil na konečných 3:0.

HC Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 30. J. Švec (Džugan, Štach), 31. Coughler (Sládok, Sojčík), 57. Michal Hlinka.
Vylúčení: 5:3, navyše Švec 10+DKZ hrubosť - Mesikammen 10+DKZ hrubosť, Mašlonka 10. minút napadnutie zozadu. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Nikolič, Stano - Synek, Soltész. Divákov: 2480.
HC DUKLA: Valent McCormack, Rajnoha, Bokroš, Štach, Sládok, Kajínek, Stacha - Alderson, Mikyska, Sojčík - Coughler, Sádecký, Lapšanský - Hlinka, J. Švec, Džugan Chromiak - Ferényi, Luhový Ďurina
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjev, Kolba, Bdžoch, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Juusela - Mesároš, Galamboš, Hvila - Giľák, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa.