Iuventa po domácej remíze z kola von + VIDEO

Hádzanárky Iuventy Michalovce v sobotu ukončili svoje putovanie pohárovou Európou. Po prehre 21:26 v prvom zápase slovenský vicemajster v odvete prvého kola Pohára EHF remizoval s islandským Valurom Reykjavík 30:30 (12:17) a zo súťaže vypadol. Zemplínčanky sa síce hotovali islandského majstra v domácej odvete potrápiť, prípadne sa pokúsiť zmazať päťgólové manko, ale práve rozdielom piatich gólov prehrávali už do prestávky. Po zmene strán síce vystupňovali svoj výkon, vedenie dokonca strhli na svoju stranu, ale napokon sa museli zmieriť s nič neriešiacou remízou. V druhom kole Pohára EHF teda na nemecký Oldenburg narazí Valur Reyjavík.

Ešte pred zápasom sa vedenie klubu oficiálne rozlúčilo s manželmi Jenčíkovcami - Silviou a Marekom, ktorí na postoch v kádri, respektíve realizačnom tíme účinkovali v Michalovciach dlhé roky. Zároveň odovzdalo Michalovi Kandalovi pamätnú plaketu pri príležitosti jeho okrúhlych šesťdesiatych narodenín.

Samotný zápas začala Iuventa náporom, po dvadsiatich sekundách otvorila skóre Kalaninová a po necelých piatich minútach bolo 3:0 pre Michalovce. Súper sa ale nevzdával a na začiatku 11. minúty vyrovnal na 4:4. V 21. minúte Valur vyrovnal na 8:8 a tréner Daniš si vzal oddychový čas. Islanďanky napriek tomu zakrátko strhli vedenie na svoju stranu a keďže Iuvente záver prvého dejstva absolútne nevyšiel, viedol Reykjavík do prestávky už rozdielom piatich gólov 17:12! Iuventa sa ale na začiatku druhého polčasu vzchopila, prvých šesť minút vyhrala 5:1 a v 36. minúte bol už stav opäť najtesnejší (17:18). Michalovské hádzanárky, hnané obecenstvom, dokázali v 50. minúte strhnúť vedenie na svoju stranu (24:23). Iuventa viedla aj 26:24 či 27:25, k tomu nepremenila pokutový hod či tri trháky. Aj vďaka tomu súper vycítil šancu a v poslednej minúte znovu získal vedenie (29:30). Na konečných 30:30 vyrovnala 20 sekúnd pred koncom pivotka Kalaninová, ale z postupu sa radovali Islanďanky...

Michalovce - Reykjavík 30:30 (12:17)

Pokutové hody: 6/5 - 5/3, vylúčené: 2 - 7, ČK: 39. A. Gudmunsdóttirová (Valur za tri vylúčenia), rozhodovali: Tkačuková - Rakytinová (obe Ukrajina), 1150 divákov.

IUVENTA: Gubíková, Kudročová - Bachyrievová, Bačíková, Szöllösiová 2, Kalaninová 8, Polláková 2, Horňáková, Hollá 1, Obšatníková 4, Tobiášová 11/5, Hvostaľová, Rebičová 2, Tregubovová.

VALUR: Asmundsdottirová, Óafsdottirová - Bjornsdottirová 4, R. Skuladóttirová 4, Andrésdottirová 2, K. Gudmunsdottirová 1, H. Skúladottirová 8/3, K. Gunnarsdottirová 2, A. Gudmunsdottirová, S. Einarsdottirová 5, Pétursdottirová 4, Erlingsdóttirová, H. Einarsdóttirová, Kobliová.

Druhé kolo Pohára EHF: Vfl Oldenburg (Nemecko) - Valur Reykjavík (prvý zápas 16./17. 10. 2010 v Nemecku, odveta 23./24. 10. 2010).

Uverejnené: 11.09.2010 20:28:34