Dukla v historickej extraligovej premiére zdolala Mikuláš 5:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zdolali v prvom kole Tipsport ligy v parádnej atmosfére MHK 32 Liptovský Mikuláš hladko 5:1. Po bezgólovej prvej tretine v druhej gólovo udreli Aki Juusela, Matej Giľák, Mike Dalhuisen, v tretej góly pridali Christophe Lalancette a Samuel Chalupa. Za Liptákov korigoval prehru iba Radovan Macík. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa na domácom ľade predstavia aj v druhom kole, v ktorom v nedeľu o 17.30 hod. privítajú Nitru.

Úvod historicky prvého extraligového zápasu Michaloviec mal slávnostný charakter. Po vystúpení tanečnej skupiny Zemplín a národnej hymny zaspievanej v podaní tohto zoskupenia prišlo úvodné buly, o ktoré sa postaral kapitán víťazov prvej ligy v sezóne 1985/86 Ivan Hrtús. Potom sa mohlo začať z ostra. Hneď v prvých sekundách Lalancette neprepasíroval puk cez Zalivina a Michalovčania búšili aj naďalej. Hvilovi chýbali centimetre, aby dorazil puk za už prekonaného brankára Liptákov. V úvodnej desaťminútovke ešte zaujala presilovka domácich, tí ale v nej nič nevyťažili. Následne sa hra vyrovnala a viac sa bojovalo ako hralo. Zaujala akurát šarvátka pred bránou hostí, do ktorej sa zapojili všetci hráči na ľade. Gólovú šancu si ale vytvoril ani jeden tím, prvá tretina tak skončila bez gólov.

Od druhej tretiny držali opraty zápasu vo svojich rukách domáci hráči. Tí vyťažili z druhej presilovej hry, keď na trestnú lavicu putoval Richard Stehlík. Po pol minúte presilovky našiel Lalancette pred bránou Akiho Juuselu a práve tento fínsky útočník bude prvým, kto skóroval za Michalovce v Extralige. O minútu neskôr jasali zaplnené tribúny po druhýkrát, keď sa presadil Matej Giľák – 2:0. Dva góly dodali Michalovčanom krídla. Ich hra mala myšlienku a boli jednoznačne lepším tímom. Prevahu Dukly korunoval v 36. minúte holandský bek Mike Dalhuisen, ktorý sa presadil v presilovej hre.

Michalovčanom vyšiel aj úvod tretej tretiny. Už po 35 sekundách našiel Juusela Lalancetta a kanadský center si takisto otvoril gólový účet – 4:0. Od tohto momentu sa duel prakticky iba dohrával. Michalovský brankár Adam Trenčan si ale čisté konto neudržal. Zmaril mu ho Radovan Macík, ktorý skóroval v 46. minúte. V parádnej atmosfére sa ešte efektne gólovo presadil Samuel Chalupa. Ten upravil za jasotu zaplnených tribún na konečných 5:2 pre extraligového nováčika.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Góly:
25. Juusela (Lalancette, Dalhuisen) pres/1, 26. Giľák (Safaraleyev, Linet), 36. Dalhuisen (Mašlonka, Zekucia) pres/1, 41. Lalancette (Juusela, Mašlonka), 55. Chalupa (Toma, Hamráček) – 47. Macík (Ozolinš, Stehlík).
Vylúčení:
4:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Juhász (Maď.) – Soltész (Maď.), Jobbágy. Divákov: 2692.