Iuventa na úvod MOL ligy sfúkla nováčika z Hodonína

Hádzanárky Iuventy Michalovce deklasovali v prvom kole MOL ligy vo svojej Chemkostav aréne nováčika súťaže HK Hodonín po výsledku 37:18, keď už v polčasovej prestávke viedli 20:9. Zverenky trénera Petra Dávida sa v šlágri druhého kola MOL ligy budúcu sobotu predstavia na pôde Šale a potom ich čakajú tri domáce zápasy v rade. Najskôr v utorok 10. septembra o 17.30 hod. privítajú v predohrávka tretieho kola MOL ligy Porubu a potom cez víkend absolvujú dvojzápas prvého kola Pohára EHF so švajčiarskym tímom Spono Eagles. Zápasy sa začnú zhodne od 17.30 hod.

Zápas obhajcu interligového prvenstva a nováčika súťaže sa niesol od začiatku v jasnej réžii favorita. Ten mal výborný úvod, keď po troch góloch viedol na začiatku tretej minúty 3:0. Domáce hráčky agresívnou obranou nútili súpera zakončovať z nepripravených pozícii, čo bola voda na ich mlyn. Z následných kontier totiž trestali rýchlymi kontrami. Po jednej z nich, keď skórovala Kišíková na 7:1, zobral si v siedmej minúte tréner HK Tomáš Barta svoj prvý oddychový čas. Ten na chvíľu otupil tlak Iuventy, keďže hostkám sa podarilo znížiť na 7:11. Záver prvého polčasu ale patril Michalovčankám, ktoré natiahli svoje vedenie na pohodlných deväť gólov (20:11).

V druhom polčase sa naďalej hralo podľa nôt favorita. Ten opäť navyšoval svoje vedenie, keďže Hodonín už takú fázu, v ktorej sa mu podarilo znížiť, v druhej tridsať minútovke nemal. Aj preto náskok Iuventy narastal. V 47. minúte po presnej strele Kišíkovej bolo 30:13. V samotnom závere dala Iuventa dole nohu z plynu, čo súper využil na to, aby neprehral vyšším rozdielom. Duel nakoniec skončil jasným michalovským víťazstvom 36:17.

Iuventa Michalovce – HK Hodonín 37:18 (20:9)
Pok. hody: 2/2 – 6/5. Vylúčené: 6 -5, ČK: 44. min. Cholevová (Hodonín, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Daňo a Vydra. Divákov: 300.
IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká – Štefaníková 4, Kišíková 2, Trifunovičová 4, Trúnková 5, Štefanová, A. Holejová 3, Wollingerová 4/1, Bajčiová 3/1, Radovičová 6, Kompaniecová 6.
HK: Blažková, Hanzaliková, Zichová – D. Tomášechová, Begalová, Shemetava, Jadamíková 1, Jastrabová, Gartnerová 2, Pospíšilová 1, Kalinová 8/5, Králová, Cholevová 4, Nováková, Višňovská 2.

Uverejnené: 31.08.2019 20:22:25