MFK Zemplín viedol v Trnave 1:0, nakoniec prehral 1:2

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli v siedmom kole Fortuna ligy na pôde Spartaka Trnava svoju tretiu tohtosezónnu porážku vonku, keď prehrali tesne 1:2. Michalovčania sa v 30. minúte ujali vedenia gólom Trusu, domáci ale v druhom polčase po góloch kapitána Mitreu a Haliloviča otočili skóre vo svoj prospech. V najvyššej futbalovej súťaži je teraz reprezentačná pauza, zverenci trénera Antona Šoltisa budú najbližšie v hre v sobotu 14. septembra, kedy v rámci super športového víkendu privítajú o 19.00 hod. Trenčín.

FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)
Góly: 60. Mitrea (11 m), 76. Halilovič – 30. M. Trusa.
Žlté karty: 85. Lovat – 55. Grič, 82. Sidibé.
Rozhodovali: Ochotnický – Ferenc, Vitko.
Divákov: 3228.
FC SPARTAK: D. Rusov – Diogo, Mesík, Mitrea, Záhumenský (42. Tavares) – Dangubič, Tešija, Halilovič, Lovat – Sobczyk (84. Gamboš), Yilmaz (73. F. Oršula).
MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Grič, Carrillo, Chervak – Rota, Savvidis, S. Danko (71. Turík), Mavretič, Popovits (79. P. Kolesár) – I. Žofčák (68. Sidibé), M. Trusa.

Ostatné výsledky 7. kola: AS Trenčín - FC Nitra 2:2 (2:0), FK DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 5:2 (2:1), MŠK Žilina - FK Senica 5:0 (1:0), FC Vion Zlaté Moravce Vráble - MFK Ružomberok 4:2 (3:0), ŠKF iClinic Sereď - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 3:3 (1:2).