files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Filmové nebo nad Michalovcami

Chcete si počas leta vychutnať atmosféru sledovania filmu pod holým nebom? Neváhajte a príďte už dnes na Námestie slobody v Michalovciach. Aj do nášho mesta totiž zavítal Bažant Kinematograf. Je to originálny kočovný typ open-air kina. Od svojej prvej sezóny v roku 2003 sa postupne etabloval ako najväčší open-air filmový festival na Slovensku. Počas prázdninových mesiacov putuje po vyše tridsiatich rôznych miestach a jeho predstavenia navštívi tradične okolo 50 000 divákov. Program kina tvorí kolekcia piatich celovečerných slovenských a českých filmov. V Michalovciach sa od pondelka 19. augusta do štvrtka 22. augusta môžete tešiť na štyri kvalitné a veľmi obľúbené snímky.


V pondelok si v oper-air kine budete môcť pozrieť vydarený česko-slovenský mysteriózny triler Dôverný nepriateľ. Film o mladých manželoch Zuzane a Andrejovi, ktorí sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Revolučný vynález sa však vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. O Marii, učiteľke na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši je film Teroristka. Maria však postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a rozhodne sa zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. Táto čierna komédia sa bude premietať v utorok. V úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová.

Stredajšie kino ponúkne divácky trhák v českých kinách, film Ženy v behu. Príbeh hovorí o Věre, ktorá prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie  – zabehnúť maratón. Je to veľmi príjemná a kultivovaná komédia o mužsko-ženských a kamarátskych vzťahoch. Žltá výprava sa po dvanástich rokoch vracia domov a posledná veľká cesta naprieč kontinentmi sa končí vo veľkom štýle. O tom je film Trabantom tam a zase späť, ktorý ponúkne kino vo štvrtok. Priblíži nám putovanie svorky mužov pod taktovkou jedného z najznámejších českých cestovateľov Dana Přibána.

Projekciu všetkých týchto filmov zabezpečia dva štýlové retro-autobusy typu Škoda RTO, ktoré sú prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. Z autobusu sa bude premietať na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom. Diváci sedia vonku, medzi autobusom a plátnom. Tak čo, vybrali ste si? Jeden film alebo všetky? Podľa technických dispozícií môže jedno premietanie vidieť až do 1 300 divákov. Preto veríme, že si tieto filmy na Námestie slobody príde pozrieť čo najviac Michalovčanov i návštevníkov nášho mesta.
Uverejnené: 19.08.2019 10:56:00 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.