MFK Zemplín sa utrhol, odniesla si to výpraskom Senica

Prvé góly a body zaznamenali v tejto sezóne futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Tí vo štvrtom kole Fortuna ligy zdolali na svojom trávniku FK Senica hladko 3:0. O svojom víťazstve rozhodli ešte v prvom dejstve, keď sa gólovo postupne presadili Matej Trusa, Jose Carillo Mancilla a kapitán Igor Žofčák. Zverenci trénera Antona Šoltisa tak majú v tabuľke prvé tri body. Najbližšie sa budúcu nedeľu predstavia v Dunajskej Strede, ešte predtým budú v hre v stredu v zápase druhého kola Slovnaft Cupu v Krásnohorskom Podhradí.

Tréner Michalovčanov Anton Šoltis po troch prehrách na úvod nenechal v základnej zostave kameň na kameni. Šancu od začiatku dostali tri nové posily (Červak, Popovitsch, Savvidis), čo sa ukázalo na trávniku ako rozumný ťah. Michalovčania totiž od začiatku diktovali tempo hry. V siedmej minúte síce ešte Savvidis hlavičkoval po Žofčákovom priamom kope nad, o dve minúty neskôr sa ale dlhé michalovské čakanie na gól skončilo. Po 279 tohtosezónnych minútach odklial ich strelecké trápenie Matej Trusa, ktorý parádne zužitkoval Vojtkov center a prudkou strelou nedal Tabordovi žiadnu šancu. Michalovčania aj naďalej pokračovali v aktívnej hre. V 22. minúte rozohral Žofčák rýchlo priamy kop a Carillo hlavou poslal loptu po druhýkrát v stretnutí do siete. To ešte nebolo z michalovskej strany všetko. Tri minúty pred koncom prvého dejstva zakrútil ich kapitán Žofčák priamo kop až priamo do brány a opäť nedal Tabordovi najmenšiu šancu 3:0.

Trojgólový úder Zemplínčanov zanechal stopy v zápase. V druhom dejstve sa totiž už taký dobrý futbal nehral. Michalovčania umne bránili výsledok a nedovoľovali súperovi prakticky nič. Ten sa dostával do šancí iba sporadicky. V 57. minúte minul prudkou krížnou strelou striedajúci Lopez. Na druhej strane mal gól na hlave ďalší striedajúci hráč Peter Kolesár, ktorý iba tesne minul. V 75. minúte dostal veľmi prísnu červenú kartu domáci Trusa a zápas sa už len dohrával. Michalovčania nepustili Senicu do žiadnej šance a zaslúžene tak slávia prvé tohtosezónne body.

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 3:0 (3:0)
Góly: 9. Trusa, 27. Carrillo, 43. Žofčák.
Žltá karta: 43. Krč (Senica).
Červená karta: 75. Trusa (Michalovce).
Rozhodovali: Gemzický - Tomčík, D. Hrčka.
Divákov: 1621.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Rota, Carrillo, Červak, Vojtko - Popovic, Turík (83. Mavretič), Savvidis, Žofčák (87. Hovhannisyan), Kountouriotis (64. P. Kolesár) - Trusa.
FK: Taborda - Didiba, Dias, Baumgartner (34. Ramirez), Klapan - Yenne, Krč, Cvek, El Moudane - Sulley, Castaneda (74. Addo).