Tesná prehra MFK Zemplín v Zlatých Moravciach

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v treťom kole Fortuna ligy na pôde FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:1 a aj po troch odohraných zápasoch sú bez bodu na chvoste tabuľky. O jediný presný zásah sa v zápase postaral už v siedmej minúte domáci kapitán Tomáš Ďubek. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa v najbližšom štvrtom kole predstavia doma, keď v sobotu 10. augusta o 19.00 hod. privítajú Senicu.

Aktívnejší vstup do zápasu mali domáci. Michalovčania mohli aj do tretice inkasovať z prvej šance súpera, Tkáč ale mieril vo výbornej pozícii do žrde a následnú dorážku Ďubeka fantasticky vykopol Matúš Kira. V siedmej minúte sa už ale skóre menilo. Z priameho kopu z asi dvadsiatich metrov totiž parádne od žrde trafil Tomáš Ďubek – 1:0. Aj v ďalších minútach prvého dejstva bol lepším tímom ViOn. V 24. minúte po zlej rozohrávke Griča boxoval Kira strelu Válovčana, o šesť minút neskôr po Ďubekovom rohovom kope mieril nad hlavou Asanovič. Michalovčania síce vyrovnali v závere polčasu hru v poli, do šancí sa však nedostali, a tak ViOn po polčase zaslúžene viedol 1:0.

V úvode druhého polčasu sa obraz hry mierne zmenil. Na začiatok síce Martin Tóth hlavičkoval tesne mimo po centri Ďubeka, následne ale Michalovčania na chvíľu zamkli ViOn. Dôsledkom toho boli tri rohové kopy, po jednom z nich škriabal center Danka spod brvna Pindroch. Hostia aj naďalej išli za vyrovnaním. Mavretičov strieľaný center Tóth si skoro zrazil do vlastnej brány. V 64. minúte poslal Rota loptu do pokutového územia, strelu striedajúceho Hovhannisyana vytlačil Pindroch na rohový kop. S blížiacim sa koncom duelu rástol počet minút, v ktorých Michalovčania tlačili. Gólom neskončil prienik Rotu, ani hlavičku Griča, brankár Pindroch vytlačil strieľaný center Danka na roh. Vyrovnanie ale neprišlo a keď sa v závere neujala ani šanca striedajúceho Perreiru, duel tretieho kola skončil tesným víťazstvom ViOnu.

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Gól: 7. Ďubek.
Žlté karty: 72. Pintér, 79. Richtárech - 29. Mavretič.
Rozhodovali: Očenáš - Roszbeck, Hrmo.
Divákov: 1463.
FC VION: Pindroch – Brašeň, Asanović, Pintér, Chren – Válovčan (69. Orávik), Tóth, Grozdanovski (79. Perreira), Kovaľ – Ďubek, Tkáč (63. Richtárech).
MFK ZEMPLÍN: Kira - Rota, Grič, Carillo, Vojtko - R. Begala (60. Hovhannisyan) - Kountouriotis (46. Popovits), Danko, Mavretič (84. M. Kolesár), P. Kolesár - Trusa.