Iuventa do jedenásteho finále v rade, súperom prekvapujúco Prešov

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v treťom semifinálovom zápase národného play-off na pôde HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 40:18 a v sérii tak triumfovali 3:0 na zápasy. Zverenky trénera Petra Hatalčíka tak postúpili už do svojho jedenásteho národného finále v rade a môžu tak získať deviaty titul v rade a dvanásty celkovo. Ich finálovým súperom bude prekvapujúco Prešov, ktorý v semifinále porazil favorizovanú Šaľu 3:1 na zápasy. Finálová séria začína budúci víkend v Michalovciach, kde sa v sobotu o 17.30 hod. a v nedeľu o 10.30 hod. odohrajú jej prvé dva zápasy.

Favorit semifinálovej série urobil so svojim súperom rýchly proces ihneď v prvej desaťminútovke. V ôsmej minúte vyhrávala Iuventa 8:0 a kráčala tak v ústrety tretieho semifinálového víťazstva. Bánovciam sa síce podarilo znížiť z 2:11 na 5:12, v 22. minúte už ale prehrávali rozdielom desiatich gólov (6:16). Do konca prvého dejstva narástlo michalovské vedenia na 21:8.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky zvyšovali skóre aj napriek tomu, že šancu na palubovke dostali aj hráčky z lavičky. Viaceré z ich potešili výkonom, ale aj gólmi. Veď do streleckej listiny sa zapísala mimo brankárok každá jedna z hráčok. Iuventa nakoniec v Bánovciach vyhrala 40:18, v sérii tak triumfovala 3:0 na zápasy. Jej hráčky tak stále snívajú sen o dvanástom titule majstra Slovenska. Ich finálovým súperom bude nakoniec premiérovo Prešov, ktorý vradil favorizovanú Šaľu.

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce 18:40 (8:21)
Konečný stav série: 0:3.
Pok. hody: 5/4 - 5/3. Vylúčené: 4 - 3. Rozhodovali: Bočáková a Jánošíková. Divákov: 150.
HK SOKOL RMK: Bežová - Bridová, Turková, Hollá 2/1, Pualová, Matušincová 6/3, K. Obstová 5, Skaličanová, Escherová 2, Gaňová, Matejíková 2, Holincová 1.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová - Mugošová 6, Kakaščíková 1, Štefaniková 1, Kišiková 7, Trúnková 4, Habánková 5/1, Štefánová 3, A. Holejová 3, Wollingerová 2, Bajčiová 4/2, Kompaniecová 3, Fiľková - Trehubová.