Oslabený MFK Zemplín remizoval v Nitre so Sereďou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v siedmom kole najvyššej Fortuna ligy nadstavbovej časti o titul v Nitre s ŠKF iClinic Sereď 2:2 a upevnili si tak piate miesto v tabuľke. Michalovčania dvakrát odpovedali na góly súpera zo začiatku polčasov. Najskôr v prvom dejstve vyrovnával na 1:1 Peter Kolesár a v nadstavenom čase na 2:2 striedajúci Jurij Zacharkiv. V tom čase už Michalovčania hrali iba o desiatich, keďže v 67. minúte bol vylúčený po druhej žltej karte Casado. Na zverencov trénera Antona Šoltisa teraz čakajú dve domáce stretnutia, ktoré budú v tejto sezóne ich poslednými vystúpeniami pred vlastnými fanúšikmi. Budúcu sobotu 11. mája o 17.00 hod. privítajú Ružomberok a v sobotu 18. mája v rovnakom čase nastúpia proti Slovanu Bratislava.

Michalovský lodivod Anton Šoltis sa v Nitre, kde má prechodný domov nováčik súťaže, musel zaobísť bez viacerých hráčov (okrem vykartovaného Tounkaru mu chýbali aj kapitán Žofčák, Diarra, či Grič...). Lepší štart do zápasu mali „domáci“. Tí išli do vedenia už v druhej minúte, keď Morong potiahol loptu až k bránkovej čiare a jeho prihrávka našla dobre postaveného Lačného – 1:0. Michalovčania mohli odpovedať po hlavičke Sulleya, ktorá ale išla mimo. V pätnástej minúte už ale bolo vyrovnané. Hosťom totiž vyšla rýchla kontra, na ktorej konci bola dobre mierená strela Petra Kolesára. Následne si v medzišestnástkovom zápase ani jeden tím do konca prvého polčasu gólovú šancu nevypracoval.

Tie prišli na rad až v druhom dejstve a viac ich mali Sereďania. Tým opäť vyšiel štart do polčasu, keď už po troch minútach mohol skórovať striedajúci Sus, Morongov center ale z päťky trestuhodne zahodil. Sereďania mali naďalej viac z hry a v 55. minúte sa už tešili z gólu. Opäť v ňom mal prsty Adam Morong. Jeho strieľaný center Kira vyrazil iba pred Baéza a ten nechytateľne skóroval. O tri minúty neskôr Sus v páde mieril iba do Kiru. Krátko po hodine hry sa v priebehu šiestich minút vykartoval hosťujúci Casado a Sereďania sa dostali ešte pevnejšie na koňa. V 79. minúte mohli definitívne rozhodnúť, po prihrávke Moronga ale mieril Iván iba do Kiru. V samom závere prišiel za nevyužité šance trest. V druhej nadstavenej minúte sa lopta odrazila k striedajúcemu Zacharkivovi a ten vyrovnal na konečných 2:2.

ŠKF iClinic Sereď - MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:1)
Góly: 2. Lačný, 55. Baéz - 11. P. Kolesár, 90.+ Zacharkiv.
Žlté karty: 61. Lačný, 69. Iván - 11. Carillo, 22. Mavretič, 61. Casado, 90.+ Sulley.
Červená karta: 67. Casado.
Rozhodovali: Marhefka - Ádam, Vitko.
Divákov:
ŠKF ICLINIC: Nwolokor – Dybala (46. Sus), Michalík, Ba, Hučko – Bilas, Baéz – Morong, Špehar (78. Kuzma), Iván – Lačný (65. Pankaričan).
MFK ZEMPLÍN: Kira - Rota, Carrillo, Beskorovajnyj, Mitrano - Casado - Kountouriotis (66. Regáli), Danko (58. Turík), P. Kolesár (78. Zacharkiv) - Mavretič - Sulley.