Iuventa v prvom semifinále zdolala Bánovce 41:25

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom semifinálovom zápase play-off nad HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou presvedčivo 41:25 a v sérii sa tak ujali vedenia 1:0. Druhý semifinálový duel sa odohrá v nedeľu 28. apríla o 10.30 hod. opäť v Chemkostav aréne, následne sa séria presťahuje do Bánoviec, kde sa v sobotu 4. mája odohrá jej tretí diel.

V semifinálovej sérii na seba narazili víťaz MOL ligy a jej posledný celok, a na palubovke to bolo aj vidno. Iuventa totiž od začiatku išla pevným krokom k prvému semifinálovému bodu. V tretej minúte po dvoch góloch Fiľkovej – Trehubovej v rade viedla 4:1, v desiatej minúte, keď sa strelecky presadila Habánková bolo 10:3. Následne Iuventa stiahla trochu nohu z plynu, na výsledku sa to ale neprejavovalo. V dvadsiatej minúte upravila Kišiková už na 16:8. Hostky v 25. minúte síce znížili na 18:11, Iuventa ale štyrmi gólmi v rade stanovila polčasové skóre na 22:11.

V druhom dejstve poslal tréner Iuventy Peter Hatalčík na ihrisko aj hráčky z lavičky, na skóre sa to ale neprejavovalo. Iuventa bola totiž aj naďalej dominantným tímom a naťahovala svoje vedenie. V 42. minúte po góle ľaváčky Štefanikovej bolo už 30:17, päť minút pred koncom upravila Bajčiová na 38:23. Iuventa nakoniec dosiahla štyridsať gólov. Zápas vyhrala 41:25 a v sérii tak vedie 1:0.

Iuventa Michalovce – HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 41:25 (22:11)
Stav semifinálovej série 1:0.
Pok. hody: 5/3 – 7/4. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 350.
IUVENTA: Petkovičová, Jablonská – Mugošová 7, Kakaščíková 1, Štefaniková 3, Kišiková 3, Trúnková 2, Habánková 3/1, Štefánová 3, A. Holejová 4, Wollingerová 1, Bajčiová 8/2, Kompaniecová 4, Fiľková – Trehubová 2.
HK SOKOL RMK: A. Bežová, Pokorná – Bridová 2, M. Bežová, Ráciková 1, Hollá 8/3, Galková, Matušincová 5/1, K. Obstová 5, Skaličanová 1, Escherová, Matejíková 3.

Uverejnené: 27.04.2019 20:00:54