MFK Zemplín po prehre 0:2 tesne pred finálovými bránami Slovnaft Cupu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce si vo finále Slovnaft Cupu nezahrajú. V odvetnom semifinálovom zápase totiž podľahli MŠK Žilina 0:2 a v sumáre oboch duelov prehrali 1:3. O postupe „Šošonov“ do finále, ktoré sa bude hrať v stredu 1. mája v Nitre rozhodli po zmene strán Róbert Boženík a Branislav Sluka. Michalovčania sa tak môžu sústrediť na ligu. V nej sa v sobotu 20. apríla takisto predstavia doma, keď o 17.00 hod. privítajú Dunajskú Stredu.

Tréner Anton Šoltis dal asi v najdôležitejšom zápase sezóny v základnej zostave šancu aj dvom hráčom, ktorí sú vekovo ešte dorastencami (Vojtko, Trusa). Obe mužstvá začali opatrne. Viac z ofenzívy v úvodných minútach ukázali Michalovčania. Ghanský útočník Sadam Sulley ale spálil v úvodnej desaťminútovke dve dobré možnosti. Najskôr hlavou mieril tiesnený vedľa a v siedmej minúte takisto nehlavičkoval v dobrej pozícii medzi tri žrde. V osemnástej minúte dali o sebe vedieť aj Žilinčania, konkrétne ich útočník Róbert Boženík. Člen širšieho kádra reprezentácie mieril pri rýchlej kontre takisto vedľa. Po uplynutí polhodiny sa zrodila najväčšia šanca prvého dejstva. Na ľavej strane michalovského útoku zakombinoval Vojtko s Petrom Kolesárom, ktorého center pustil Sulley osamotenému Žofčákovi, ktorý ale v čistej šanci pálil iba do bočnej siete. Na druhej strane bol aktívny opäť Boženík, jeho nájazd ale včasným vybehnutím zmaril Bieszczad.

Chlieb semifinálového dvojzápasu sa lámal na začiatku druhého dejstva. Práve od druhej štyridsať päťminútovky prebrali opraty zápasu do svojich rúk „Šošoni“. Tých nasmeroval za postupom do finále v 48. minúte útočník Róbert Boženík, ktorý využil nedôslednosť michalovskej obrany a svoju tretiu šancu v zápase už pretavil v presný zásah – 0:1. Po inkasovanom góle Michalovčania pritlačili svojho súpera, väčšiu šancu si ale proti pozorne brániacim hosťom nevypracovali. Tí naďalej čakali na svoje šance. Ďalšia prišla krátko po hodine hry, Mihalíkovú jedovku Bieszczad vyrazil. V 65. minúte už ale bol bezmocný aj on, keď jeho spoluhráči nezvládli situácia po rohovom kope, k lopte sa dostal na hranici pokutového územia Sluka, ktorý krásnou strelou upravil na 0:2. Hostia už opraty zápasu z rúk nepustili, ba dokonca mohli vyhrať ešte výraznejšie, Tomičovu strelu zastavila žrď.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:2 (0:0)
prvý zápas: 1:1, Žilina postúpila do finále