Vydarená premiéra trénera J. Valkučáka + foto

Jedno z najväčších prekvapení 6. kola III. futbalovej ligy Východ sa zrodilo v Topoľanoch. Donedávna trápiace sa mužstvo rozdielom triedy zdolalo kvalitnú Krásnu nad Hornádom. Nový topoliansky tréner Jozef Valkučák (v 44 rokoch dokonca figuruje na súpiske mužstva), tak absolvoval vynikajúcu premiéru na trénerskej lavičke už tradičného treťoligistu.

V 11. minúte hosťujúci Gedeon obohral nedôrazných obrancov Chovana a Lička. Jeho nebezpečná strela však minula domácu bránu. Po štvrťhodine hry Chovan poslal loptu do pokutového územia, lenže Kopkovu hlavičku gólman Csatlos s námahou chytil. V 22. minúte domáci Csomos po ukážkovej strele z 30-tich m vymietol pavučinu v svätyni hostí - 1:0. O tri minúty po Devečkovom centri Kopka hlavou tesne minul. V úvode II. polčasu aktívny Gedeon nevyužil samostatný nájazd. V 48. minúte topolianske mužstvo zvýšilo vedenie, keď sa z uhla nemýlil Kopka. Po dvoch tretinách súboja hosťujúci Macák zahral roh, loptu zachytil Guza, ale prekopol odkrytú bránu. V 80. minúte duelu Kandala zblízka nedal. O konečnom rezultáte zaujímavého stretnutia sa rozhodlo o desať minút neskôr, keď Praščák prehodil gólmana Csatlosa.

Topoľany - Krásna n/H. 3:0 (1:0)

Góly:

22. Csomos, 48. Kopka, 90. Praščák, pred 150 divákmi rozhodoval Čech-Špirek.

TOPOĽANY

: Komenda - Horňák (78. Jacko), Liška, Chovan, Ličko - Csomos, Praščák, Kopka (69. Čornej), Devečka (84. Staroškovič) - Ďuďa, Kandala.

Zvyšné výsledky III. ligy:

Giraltovce – N. Hrušov 2:1, V. Šariš – Barca 1:3, V. Opátske – Snina 3:3

Stropkov – Lok. Košice 1:2, Sabinov – Sp. Podhradie 0:2, V. Tatry – Moldava „B“ 1:1, Svit - Svidník 5:0