Iuventa pred deviatym česko-slovenským zlatom rozbila Prešov 45:29

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase posledného 22. kola MOL ligy nad ŠŠK Prešov hladko 45:29 (19:14) a po ňom si tak mohli prebrať zlaté medaily za triumf v spoločnej súťaži. Zverenky trénera Petra Hatalčíka svoje deviate víťazstvo v spoločnej súťaži  spečatili už pred dvoma týždňami. Po zisku druhého tohto sezónneho pohára majú pred sebou ešte jeden cieľ – národný titul. Púť za ním odštartujú o dva týždne, kedy ich čakajú prvé dva semifinálové zápasy. Ich súperom bude RMK Sokol Bánovce nad Bebravou. Prvé dva zápasy sa hrajú v sobotu 27. apríla (17.30 hod.) a v nedeľu 28. apríla (10.30 hod.).

V zápase posledného kola sa stretli staronový víťaz spoločnej súťaže a jej jedenásty tím, a na palubovke to bolo jasne vidno. Prešovčanky kládli odpor akurát v úvode. V štvrtej minúte viedli po góle Popovcovej 3:2, bolo to ale prvýkrát a naposledy, čo boli vo vedení. Iuventa totiž kontrovala štyrmi presnými zásahmi v rade a nakopla sa tak za 20 tohtosezónnym víťazstvom v lige. Hostky síce následne znížili na 7:8, Iuventa ale opäť kontrovala štyrmi gólmi v rade a rázom viedli 12:7. V 22. minúte bolo po päťgólovej šnúre už 17:8. Prešovčanky ale odpovedali štyrmi gólmi v rade a polčas tak skončil iba o päť gólov 19:14.

V druhom dejstve sa strhli ozajstné gólové preteky. Veď v druhom polčase padli až 41 gólov. Útoky dominovali nad obranami, čo využívali obe družstvá na to, aby si zlepšovali gólové účty. Prešovčanky sa síce v 34. minúte priblížili na štyri góly (20:16)po ďalšej trojgólovej šnúre Iuventy ale bolo 23:16 a prakticky rozhodnuté o víťazovi duelu. Michalovčanky naťahovali svoje vedenie V 44. minúte bolo už o desať gólov (30:20). Domáce hráčky nakoniec zvíťazili 45:29 a po zápase sa tak mohli spustiť víťazné oslavy.

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 45:29 (19:14)
Pok. hody: 2/2 – 4/4. Vylúčené: 5 – 4. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 700.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 7, Kakaščíková, Štefaníková 1, Kišiková 1, Trúnková 9, Habánková 10/2, Štefánová 3, A. Holejová 1, Wollingerová 5, Bajčiová, Kompaniecová 4, Fiľková – Trehubová 4.
ŠŠK: Feščáková – Belušková, Čirčová 1, Popovcová 4/1, Ratvajská 3, Ščerbáková 3, Puzderová 5/1, Vencuriková, Poláková, Klučková7/2, Rácková, Vagaská 6.

Uverejnené: 14.04.2019 20:22:54