Štvrtá prehra dorastencov MFK Zemplín za sebou + foto

Starší dorastenci Michaloviec si v nedeľu pripísali štvrtú prehru za sebou, keď v domácom prostredí nestačili na Banskú Bystricu, ktorej podľahli 1:3. V týždni predtým prehrali aj v Podbrezovej 0:2 a v utorok ich čaká súboj na ihrisku poslednej Dunajskej Stredy. Čierny víkend na michalovskom štadióne zachránili akurát mladší dorastenci, ktorí nad Banskou Bystricou vyhrali 2:0.

Aj keď starší dorastenci nastúpili opäť bez hráčov A-mužstva Kuncu i Špilára, začali svižne a vypracovali si aj dobré gólové možnosti. V sieti skončila až lopta z 28. minúty, keď po peknom centri Danka z pravej strany hlavou skóroval Forgáč. Tento stav vydržal iba štyri minúty, do pološance sa dostal hosťujúci Riša a popri brankárovi Bredovi vyrovnal. Začiatok druhého polčasu nezastihol MFK Zemplín v najlepšom svetle, čoho výsledkom bol vedúci gól hostí, ktorý si po nedorozumení v obrane strelil Michalovčan Ivanko. Hostia boli v tej chvíli na koni a v 70. minúte pridali tretí gól po koncovke Nemčoka. Snahu domácich o skorigovanie nepriaznivého stavu mohol v 82. minúte zavŕšiť striedajúci Jacko, ale jeho tvrdý volej brankár súpera vyrazil. V 87. minúte po centri Danka najprv Podhorín hlavičkoval do brvna a vzápätí i do žrde. Aj preto Michalovce prehrali 1:3.

Michalovce - Banská Bystrica 1:3 (1:1)

Góly: 28. Forgáč - 32. Riša, 50. Ivanko (vlastný), 70. Nemčok. Pred 150 divákmi rozhodoval Mriglot.

MFK ZEMPLÍN: Breda - Podhorín, Urban, Mano, Ivanko (62. Tušek) - Danko, Vasas (76. Kaško), Kovaľ, Žido - Forgáč, Sabo (57. Jacko).

Najbližší program: 7. kolo (utorok 31. 8. 2010 o 14.00 hod.): Dunajská Streda - Michalovce, 8. kolo (sobota 4. 9. 2010 o 11.00 hod.): Michalovce - Stropkov.                          (juke)

Uverejnené: 29.08.2010 20:18:09