Dukla opäť v Žiline nevyhrala, v sérii prehráva 2:3

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v piatom zápase baráže o Tipsport ligu na ľade MsHK Žilina 1:4 a v sérii tak prehrávajú 2:3. Skóre duelu síce otvoril Jakub Linet, no bol to jediný presný zásah Michalovčanov. Šiesty barážový zápas sa odohrá vo štvrtok o 17.30 hod. v Michalovciach.

Michalovčania začali piaty barážový zápas vynikajúco. V druhej minúte ustupovala obrana „vlkov“ pred Jakubom Linetom. Ten po prejdení modrej čiary neváhal a prudkou strelou prestrelil Fučíka – 0:1. Následne oba tímy zahrali zle svoje presilovky. Po skončení michalovskej Chalupa vyprášil lapačku Fučíka, na druhej strane si Trenčan poradil s dobre mierenou strelou Hvilu. V polovici tretiny putovali na trestnú lavicu v priebehu ôsmych sekúnd Bárta s Beránkom a Michalovčania tak získali dlhočiznú presilovku o dvoch hráčov. Tú znížil vylúčením Mário Róth. Ani v presilovke štyroch proti trom sa Michalovčania nepresadili. Presilovku pri vylúčení Gavrika následne nevyužili ani Žilinčania. V sedemnástej minúte ale Emil Bagin prenikol až do útočného pásme a strelou švihom vyrovnal na 1:1. Už o minútu neskôr domáci viedli. Po kombinácii prvej lajny sa k strele dostal Rudolf Huna, ktorý svojim štvrtým gólom v play-out dal na 2:1.

Hostia začali druhú tretinu v početnej výhode, keď bol na konci prvej vylúčení Matejka, no ani svoju tretiu presilovku nedokázali využiť. Po nej mali viac z hry Žilinčania, ktorým sa v určitých momentoch podarilo zatlačiť Michalovčanov do obranného pásma. Adam Trenčan ale aj za pomoci šťastia niekoľkokrát odolal. Šance ale mali aj Michalovčania. Dvurečenskij a hlavne Gavrik mohli vyrovnať, no pozorný bol aj Fučík na druhej strane. No a keď najskôr Michalovčania nepotrestali vylúčenie Kučného a na druhej strane domáci Hamráčka a Bdžocha, druhá tretina skončila bez gólov.

Žilinčania si do tretej tretiny preniesli ešte 40 sekúnd z vylúčenia Bdžocha, presilovku ale nevyužili. Hneď po jej skončení zatlačili Michalovčania. Najskôr sa snažil p vyrovnanie štvrtý útok, po ňom neprepasíroval puk za Fučíka Novický a neujali sa ani strely Safaralejeva s Cúttom. Žilinský brankár si v 45. minúte poradil aj s ďalšou strelou Safaralejeva. Rozhodnúť mohol v 53. minúte Podešva, z metra a pol ale mieril iba do Trenčana. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa tri minúty pred koncom skúsenému Húževkovi, ktorý dal na 3:1 a definitívne tak rozhodol o žilinskom víťazstve. Nič na tom nezmenila ani záverečná power-play Dukly. Naopak, do prázdnej brány skóroval Lukáš Hvila a pečatil tak žilinské víťazstvo na 4:1.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Stav série: 3:2.
Góly: 17. Bagin (Dubeň), 18. Rudolf Huna (Matejka, Húževka), 58. Húževka (Rudolf Huna, Hvila), 60. Hvila (Beránek) - 2. Linet.
Vylúčení: 6:6, navyše Bdžoch 10. minút npadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Goga - Konc ml., Kollár. Divákov: 1252.
MSHK DOXXBET: Fučík - Kučný, L. Matejka, Dubeň, Marek Hudec, Bagin, Mendrej, Surán, Piegl - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Milý, J. Ručkay, Bárta - Beránek, Podešva, Hvila - Dominik Rehák, Surovka, F. Ondruš.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Bdžoch, Kolba, Novický, Korenko, Linet, Valečko - Hamráček, Toma, Chalupa - Mašlonka, Piatak, M. Giľák - Róth, Cútt, Safaralejev - Gavrik, Bojko, Dvurečenskij - Mesaroš, Banovský.