Iuventa po desiatykrát víťazom Slovenského pohára

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa po siedmykrát v rade a desiatykrát celkovo stali víťazkami Slovenského pohára. Na finálovom turnaji Final –four v Košiciach najskôr v sobotu zdolali v semifinále Prešov 33:23 a v nedeľňajšom finále si poradili aj so Šaľou, ktorú porazili 30:22 (14:10).

Súboj dvoch momentálne najlepších tímov na Slovensku bol v úvodných minútach vyrovnaný. Michalovčanky viackrát dotiahli tesný náskok Dusla. V sedemnástej minúte sa po prvýkrát dostali do vedenia po góle Trúnkovej (6:5), Šaľa ale odpovedala dvoma presnými zásahmi v rade a za stavu 6:7 si zobral tréner Peter Hatalčík oddychový čas. Hneď po ňom zrovnala Wollingerová, Pócsiková ale znova naklonila misky váh na stranu Šale. Tá viedla aj 9:8, Iuventa ale dvoma gólmi v rade sa znova dostala do vedenia a po time-oute siahla aj lavička Dusla. Po ňom sa síce Némethovej podarilo vyrovnať na 10:10, záver prvého polčasu ale patril Michalovčankám, ktoré štyri gólmi v rade získali polčasové vedenie 14:10.

Aj úvod druhého dejstva zachytili lepšie Zemplínčanky. Šaľa síce začala dvoma gólmi v rade (14:12), Iuventa však kontrovala troma presnými zásahmi a za stavu 17:12 si tréner Dusla Michal Lukačín musel zobrať ďalší oddychový čas. Ani ten ale rozbehnutú Iuventa za jej desiatym primátom v Slovenskom pohári nezastavil. Aktuálny líder MOL ligy si totiž už viacgólový náskok zobrať nedal a Duslo ani nepustil k zníženiu. Michalovčanky nakoniec zvíťazili 30:22 a svojmu trénerovi Petrovi Hatalčíkovi k 65. narodeninám pripravili ten najkrajší darček.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 30:22 (14:10)
Iuventa sa stala víťazom SP žien 2018/2019
Pok. hody: 1/1 – 3/3. Vylúčené: 4 – 1. Rozhodovali: Mandák a M. Rudinský. Divákov: 230.
IUVENTA: Jablonská 1, Petkovičová – Mugošová 6, Kakaščíková, Štefaniková, Kišíková 1, Trúnková 2, Habánková 5/1, Štefanová, Holejová, Wollingerová 6, Bajčiová, Kompaniecová 6, Fiľková-Trehubová 3.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Csáková, M. Ladicsová – Takáčová 1, A. Obstová 2, Gajdošová 2, B. Königová 2, Pócsíková 2/1, Ušiaková, N. Némethová 8/2, Trepáčová 3, J. Vargová 1, Kurňavová, Tisajová 1, I. Bahýlová.

Uverejnené: 17.03.2019 21:30:46