Dukla vynulovala Žilinu a vyrovnala sériu na 2:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvládli aj druhý domáci barážový duel a v sérii so Žilinou tak vyrovnali na 2:2. Zverenci trénera Miroslava Chudého zdolali najslabšieho extraligistu tentoraz 3:0. Dva góly zaknihoval Nikita Dvurečenskij, do prázdnej brány pridal poistku Matej Giľák. Piaty barážový duel sa odohrá v utorok na ľade Žiliny, vo štvrtok o 17.30 hod. sa bude hrať v Michalovciach šiesty.

Štvrtý barážový duel opäť priniesol parádne hokejové divadlo, ktoré videla najvyššia tohtosezónna návšteva na michalovskom štadióne. „Vojaci“ sa za to divákom odmenili vynikajúcim výkonom, ktorý korunovali víťazstvom 3:0. Vyrovnali stav série na 2:2 a v utorok sa tak v Žiline bude bojovať o extraligový mečbal...

Michalovčania začali aktívnejšie. Dorážku Giľáka ešte Fučík zlikvidoval, v čase dve minúty a dve sekundy ale nestačil na koncovku Nikitu Dvurečenského, ktorý otvoril skóre duelu. V ôsmej minúte vzplanuli na ľade vášne. Do bitky za michalovskou bránou sa zapojili všetci hráči na ľade a po jej skončení lietali tvrdé tresty. Michalovčania prišli na dlhší čas o dvojicu útočníkov z prvej lajny (Piatak, Mašlonka), na druhej strane obranca Jankovič okrem osobného trestu dostal aj trest v hre za napadnutie rozhodcu. Po rozdelení trestov hrali Michalovčania trojminútovú presilovku, ktorú ale nevyužili. Po jej skončení vyhral Toma vhadzovanie, posunul puk Dvurečenskému a ten skóroval opäť – 2:0. V záverečných minútach vynikol aj michalovský brankár Adam Trenčan. Ten najskôr zlikvidoval superšancu Hunu a odolal aj v následnej presilovke „vlkov“.

Tí hrali presilovku aj v úvode druhej časti, keď na samom konci tej prvej zahral Róth vysokou hokejkou. Ani tento moment ich však nenakopol, keďže proti skórovaniu bola michalovská obrana na čele s Trenčanom. Následne dve presilovky nevyužila ani Dukla, ktorá na gól nepretavila ani osemdesiatsekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú prekazil faulom Dvurečenskij. V závere druhej časti mohol skórovať aj Húževka, Trenčan ale jeho strelu vytlačil hokejkou.

Rovnaký priebeh mala aj tretia tretina. V nej sa síce hostia pokúšali niečo so zápasom urobiť, zrážali ich ale oslabovky, keď až päťkrát išiel ich hráč na trestnú lavicu. Michalovčanky ale nedokázali viac prekonať Fučíka a Žilinčania tak boli stále v hre o vyrovnanie. Dve minúty pred koncom sa odhodlali počas presilovky o odvolanie brankára, michalovská obrana ale odolala a už v hre piatich proti šiestim gólom do prázdnej brány pečatil výsledok na 3:0 Matej Giľák.

HK Dukla Ingema Michalovce - MsHK DOXXbet Žilina 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Stav série: 2:2
Góly:
3. Dvurečenskij (Bojko, Gavrik), 14. Dvurečenskij (Gavrik, Toma), 60. Giľák (Piatak, Valečko).
Vylúčení:
11:13, navyše Mašlonka, Piatak obaj 10. minút (nešportové správanie), Bojko 10. minút nešportové správanie - Jankovič DKZ napadnutie rozhodcu, Matejka 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolín, Snášel - Kollár, Rojík. Divákov: 4167.