Dukla opäť nepresvedčila, v Martine prehrala 0:2 a v sérii prehráva 1:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce neuspeli ani v treťom finálovom zápase St. Nicolaus I. ligy, keď na ľade HK Martin prehrali 0:2 a v sérii tak prehrávajú 1:2. Štvrtý finálový duel sa odohrá v sobotu od 17.30 hod. v Martine, v pondelok príde na rad piaty zápas v Michalovciach.

Ani v treťom finálovom zápase nenašli hokejisti Dukly recept na kvalitnú obranu Martina na čele so skvelým brankárom Bernátom. Keď sa k tomu pridala opäť aj nedisciplinovanosť, nik sa nemôže čudovať, že prišla druhá prehra...

Tretí finálový duel začal poriadne z ostra. Obaja súperi na nič nečakali a pustili sa do ofenzívnej aktivity. Michalovčania hneď v prvých sekundách išli dvaja na jedného, na druhej strane Trenčana ohrozil tvrdou strelou Langhammer. V siedmej minúte sa michalovskou obranou predral Brezniak, jeho strelu však zastavila skvelá Trenčana lapačka. V deviatej minúte putoval na trestnú lavicu Michal Korenko a domáci expresne rýchlo využili jeho vylúčenie. Pokrivčák vyhral vhadzovanie a kapitán HK Marek Pacalaj presnou strelou od modrej otvoril skóre už po štyroch sekundách presilovej hry. Hostia kontrovali krížnou strelou Bojka, Trenčan sa vzápätí zaskvel pri strele Paulínyho spomedzi kruhov. Aj v ďalších minútach prvej časti pokračoval svižný hokej. Strely Valečka s Mašlonkom len tesne minuli domácu bránu, na druhej strane Markovič preveril pripravenosť Trenčana strelou z uhla. No a keď sa neujala Novického strela, ani Bojková dorážka a Michalovčania nič nevyťažili ani zo záverečného tlaku, prvá tretina skončila tesným martinským vedením.

Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia, ktorí v úvodných sekundách zatlačili Martinčanov do ich pásma. Brankára Bernáta ale v nejakej väčšej šanci neohrozili. Vypracovali si akurát niekoľko závarov pred bránkou bez presnej koncovky. Martinčania sa zmerali na brejky. Po jednom z nich hrozil Langhammer. V 28. minúte dostali domáci výhodu druhej presilovky, keď bol za sekanie vylúčený Marek Kolba. Martinčania síce zatlačili, druhý presilovkový gól ale nepridali. Krátko po uplynutí prvej polovice zápasu bol dosť sporne vylúčený Chalupa, jeho faul mohli na začiatku presilovky potrestať Jurášek s Langhammerom, Trenčan však odolal a neinkasoval ani pri čistej šanci Poliačka. Michalovčania síce pri oslabení neinkasovali, no hneď na to Barto zachytil chybnú rozohrávku Dvurečenského a strelou pod hornú žŕdku pridal druhý domáci gól – 2:0. Otrasenú Duklu mohol definitívne do kolien poslať Langhammer, Trenčan však svojich podržal. Michalovský brankár sa zaskvel aj pri ďalšej šanci Barta.

Michalovčania si do tretej tretiny preniesli vyše minútovú presilovku, v ktorej mohol streliť kontaktný gól Marek Mašlonka. Ten ale ani na dvakrát nedokázal prestreliť Bernáta. Presilovku síce Dukla nevyužila, no nadýchla sa k náporu. Martinčanov nepúšťala z ich obranného pásma. Domáci sa opäť zamerali na brejky a po jednom z nich mohol najskôr skórovať Brezniak a po ňom aj Poliaček. Michalovčania neskórovali ani po dobiedzaní Safaralejeve. Hostia síce boli aktívnejší, no doplácali na zbytočné útočné fauly. Mašlonka s Gavrikom síce presedeli na trestnej lavici celé dve minúty, no ich spoluhráči za ten čas nemohli zvýšiť tlak. Martinčania nepotrestali ani následne vylúčenie Novického, do konca zápasu si už ale víťazstvo postrážili a v sérii sa tak jali vedenia 2:1.

HK Martin - HK Dukla Ingema Michalovce 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Stav série: 2:1.
Góly: 9. Pacalaj (Pokrivčák) pres/1, 35. Barto (Rudzan, Paulíny).
Vylúčení: 1:6. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, Vido - Číž, Jurčiak.
Divákov: 2992.
HK: Bernát - Šimon, Tabaček, Burzík, Pacalaj, Oravec, Rusina, Themár, Brveník - Jurášek, Langhammer, Markovič - Brezniak, Pokrivčák, Poliaček - Dírer, Urbánek, Zeliska - Rudzan, Barto, Paulíny.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Korenko, Kolba, Novický, Košecký, Bdžoch, Valečko - Mašlonka, Piatak, Dvurečenskij - Bojko, Cútt, Giľák - Róth, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa - Gavrik, Mesaroš.