Iuventa deklasovala Plzeň 40:23

Hádzanárky Iuventy Michalovce zdolali v predohrávanom zápase 18. kola MOL ligy na vlastnej palubovke nováčika súťaže DHC Plzeň hladko 40:23 (23:6) a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Hatalčíka čaká tento týždeň ešte jeden domáci duel, keď v predohrávanom zápase 21. kola privítajú v nedeľu o 16.00 hod. Písek.

Iuventa urobila s nováčikom súťaže na svojej palubovke krátky proces. Mala výborný štart do zápasu, keď po góloch Habánkovej a Mugošovej z kridelného priestoru viedla rýchlo 2:0. Po ďalších dvoch góloch tejto dvojice v rade bolo v šiestej minúte 6:1, no a keď Mugošová dala v 14. minúte na 12:4, zobrala si lavička Plzne oddychový čas. Ani ten ale rozbehnutú Iuventu nezastavil, ba naopak. Aj napriek viacerým nepremeneným šanciam totiž jej hráčky naťahovali svojej vedenie. V 24. minúte už vyhrávali 19:4, polčas nakoniec skončil ich vedením 23:6.

Do druhého dejstva poslal tréner Hatalčík hráčky druhého sledu, ktoré naďalej držali vysoké víťazstvo. To sa ale začalo skresávať. Kým v 34. minúte vyhrávala Iuventa po góle Holejovej 25:8, o päť minút neskôr bolo už iba 26:12 s v 48. minúte 28:17. Na tento stav reagoval Hatalčík zmenou a poslal na ihrisku opäť základnú zostavu, ktorá už dorežírovala duel do víťazného konca. Michalovčanky nakoniec zvíťazili 40:23 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke.

Iuventa Michalovce - DHC Plzeň 40:23 (23:6)
Pok. hody: 3/2 - 3/3. Vylúčení: 1 - 3. Rozhodovali: Daňo a Vydra. Divákov: 600.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová - Mugošová 9, Kakaščíková 1, Štefaniková, Kišiková 1, Trúnková 6, Habánková 7, Štefánová 1, A. Holejová 4/1, Wollingerová 3/1, Bajčiová 3, Kompaniecová 2, Fiľková - Trehubová 3.
DHC: Mácalová, Šibrová - Kepková, Oravcová 4, Šmrhová 1, Bušauerová 4/1, Sedláková, Mudrová 5/1, Franzová 3/1, L. Galušková, D. Galušková 1, Fousková 2, Poslední, E. Svobodová 2, Ferencová 1.

Uverejnené: 28.02.2019 20:02:55