Dukla rozbila Prešov a má pätnáste víťazstvo v sérii

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 43. kola St. Nicolaus I. ligy nad HC Prešov 12:2 a natiahli tak svoju víťaznú sériu už na pätnásť duelov. Dva góly zaznamenali Lukáš Toma a Radovan Cútt, po jednom pridali Tomáš Banovský, Vladislav Bojko, Nikita Dvurečenskij, Vladislav Gvarik, Matej Giľák, Daniel Hančák, Igor Safaralejev a Marek Mašlonka. Zverenci trénera Miroslava Chudého zakončia základnú časť St. Nicolaus I. ligy utorkovým duelom na ľade HC Bratislava.

V zápase dvoch celkov z opačných pólov tabuľky sa hralo od začiatku podľa nôt michalovskej Dukly. Tá o svojom víťazstve rozhodla už v prvej desaťminútovke. Radovan Cútt v šiestej minúte odštartoval gólostroj do siete Prešovčanov. Následne sa v rozpätí 24 sekúnd presadili Toma, Bojko a Dvurečenskij, a skóre prvej desaťminútovky uzavrel na jej konci Igor Safaralejev. Za Prešovčanov gólovo odpovedal v závere prvej časti Lupták.

Michalovčania v druhej časti pokračovali v gólovom koncerte. Postupne sa pridali Mašlonka, Hančák, opäť Toma, Banovský a v samom závere svojím druhým gólom aj Cútt. V tretej časti sa zápas už len dohrával. Gólovo ho zaistili Giľák s Gavrikom na jednej strane a Ljubimov na druhej. Divák si určite prišiel na svoje, keďže duel okrem výdatnej gólovej nádielky spestrili aj tri bitky.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Prešov 12:2 (5:1, 5:0, 2:1)
Góly:
6. Cútt (Hopkovič) pres/1, 8. Toma (Gavrik, Chalupa) pres/1, 8. Bojko (Piatak, Dvurečenskij), 8. Dvurečenskij (Piatak, Chalupa), 10. Safaraleev (Linet, Róth), 22. Mašlonka (Novický, Giľák), 31. Hančák (Cútt), 32. Toma oslab/1, 36. Banovský (Chalupa, Hopkovič), 38. Cútt (Giľák, Mašlonka), 45. Giľák (Cútt, Korenko) pres/1, 55. Gavrik (Chalupa) oslab/1 – 17. Lupták (Vojček, Magdolen), 55. Ljubimov (Španko) pres/1.
Vylúčení:
9:10, navyše Róth 10. minút (pästný súboj), Toma 5+10+DKZ (pästný súboj) - Zavaljnuk 10. minút (pästný súboj), D. Lušnikov 5+10+DKZ (pästný súboj), Rudy 10. minút (nešprotové správanie). Presilovky: 3:1. Oslabenia: 2:0. Rozhodovali: P. Korba - Gavalier, Ordzovenský. Divákov: 858.