Dukla v slabom zápase zdolala Nové Zámky 9:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zdolali v stretnutí 42. kola St. Nicolaus I. ligy na svojom ľade posledný celok tabuľky HC Mikron Nové Zámky B vysoko 9:0 a natiahli tak svoju víťaznú sériu už na trinásť duelov. Tri góly do siete rezervy extraligistu zaznamenal Mário Róth, dva Lukáš Toma, po jednom pridali Vladislav Gavrik, Jakub Linet, Vladislav Bojko a Matej Giľák. Zverenci trénera Miroslava Chudého odohrajú do konca základnej časti ešte dva zápasy. V nedeľu o 18.00 hod. nastúpia doma proti Prešovu, no a základnú časť zakončia v utorok na ľade HC Bratislava.

Aj keď michalovskí hokejisti zaznamenali v zápase proti poslednému celku na bránu až 90 striel, výkonom proti rezerve extraligistu nepresvedčili. V zápase slabej úrovni sa rozbiehali veľmi pomaly. V prvej tretine sa im podarilo zaznamenať tri presné zásahy. V štvrtej minúte otvoril skóre Gavrik, o dve minúty neskôr pridal druhý gól Toma a skóre prvej časti uzavrel v šestnástej minúte Mário Róth.

Ani v druhej tretine sa obraz hry nemenil. Bol to naďalej súboj michalovských hráčov s brankárom Glosárom, mimochodom odchovancom michalovského hokeja. Toho v prostrednej časti prekonali postupne Linet, Bojko, Giľák a opäť Róth. V tretej tretine sa Dukla v pohodovom tempe dostala ešte k dvom gólom. Druhý presný zásah v zápase pridal Lukáš Toma a skóre duelu, ako aj svoj hetrik, uzavrel v 56. minúte Mário Róth.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky B 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
Góly: 4. Gavrik (Bojko, Korenko), 6. Toma (Hamráček, Chalupa), 16. Róth (Linet, Košecký), 22. Linet (Novický, Róth), 35. Bojko (Gavrik, Mašlonka), 39. Giľák (Banovský, Cútt), 38. Róth (Linet, Safaralejev), 53. Toma (Hamráček, Hopkovič), 56. Róth (Linet, Safaralejev).
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov - Homola, Gavalier. Divákov: 702.
HK DUKLA INGEMA: Lamper - Bdžoch, Korenko, Košecký, Hančák, Novický, Hopkovič - Mašlonka, Bojko, Gavrik - Banovský, Cútt, Giľák - Róth, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa.
HC MIKRON B: Glosár - Mihalčín, Kudrna, Procházka, Šimko - Murašov, Danilov, Maroš - Kucsera, Voros, Hariš - Marček, Otruba.

Uverejnené: 25.01.2019 20:50:16