Dukla roztrhala Martin a je jedno víťazstvo od prvenstva v základnej časti

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce dosiahli desiate víťazstvo v rade. Na domácom ľade rozdrvili v zápase 38. kola St. Nicolaus I. ligy HK Martin 7:3 a upevnili si tak líderskú pozíciu v tabuľke. Dva góly zaznamenal Nikita Dvurečenskij, po jednom pridali Marek Mašlonka, Radoslav Mesaroš, Igor Safaralejev, Jakub Linet a Lukáš Hamráček. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa doma predstavia aj v najbližšom 39. kole, v ktorom v stredu 16. januára v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú v repríze lanského finále Skalicu.

Prvých desať minút šlágra 38. kola veľa vzruchu na oboch stranách neprinieslo. Súperi totiž začali v opatrnejšom tempe. Ako prví mohli skórovať hostia, v jedenástej minúte ale pri strele Brezniaka pomohla brankárovi Trenčanovi aj horná žŕdka. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo o niekoľko sekúnd na druhej strane. Mašlonka si nakorčuloval medzi kruhy a presnou strelou pod žŕdku otvoril skóre duelu. Michalovčanov gól nakopol. Druhý mohol pridať Toma, ktorého teč Hamráčkovej strely skončil na betónoch Gavaliera a martinský brankár vzápätí uspel aj v mikrosúbojoch s Gavrikom, Piatakom a Hopkovičom. V predposlednej minúte prvej časti ale už bol bezmocný aj on, keď sa zo skrumáže pred bránkoviskom presadil Mesaroš – 2:0.

Druhý gól definitívne vložil opraty zápasu do rúk Michalovčanov, ktorí sa od druhej tretiny bavili hokejom. Predviedli viacero krásnych akcií, po ktorých si prišiel na svoje aj divák a samozrejme, z ich hokejok nechýbali ani góly. Hneď na začiatku druhej tretiny sa presadil Igor Safaralejev, v 26. minúte, dokonca vo vlastnom oslabení pridal štvrtý gól Jakub Linet, o minútu neskôr bol úspešný aj Nikita Dvurečenskij, no a v 33. minúte zvýšil Hamráček už na 6:0. Až potom sa dostali k slovu aj hostia, ktorí kontrovali gólom Rusinu.

V tretej tretine tempo hry upadlo, čo ale malo za dôsledok hlavne veľa vylúčení a s tým súvisiaca nervozita. Góly padali až v záverečnej desaťminútovke. Ešte predtým hostia nevyužili dve presilovky o dvoch hráčov. Znížiť sa im podarilo až v 51. minúte Pokrivčákom. Michalovčania si nechali gólovú bodku na 58. minútu, kedy svoj druhý presný zásah v zápase pridal Nikita Dvurečenskij. To ale nebolo všetko, keďže v predposlednej minúte mieril po chybe Banovského presne Poliaček, ktorý uzavrel skóre zaujímavého duelu na 7:3 v prospech lídra tabuľky.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Martin 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)
Góly: 11. Mašlonka (Piatak, Hopkovič), 19. Mesaroš (Korenko, Hopkovič), 22. Safaralejev (Gavrik, Mesaroš), 26. Linet (Valečko, Chalupa) oslab/1, 27. Dvurečenskij (Valečko, Mašlonka), 33. Hamráček (Chalupa, Valečko), 58. Dvurečenskij (Piatak, Valečko) pres/1 - 35. Rusina (Markovič, Langhammer), 51. Pokrivčák (Poliaček, Brezniak), 59. Poliaček (Pokrivčák)
Vylúčení: 10:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Žák - Pribula, Riš. Divákov: 1377.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Kolba, Korenko, Novický, Hančák, Valečko, Hopkovič, Bdžoch - Mašlonka, Piatak, Dvurečenskij - Mesaroš, Bojko, Gavrik - Banovský, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa.
HK: Gavalier - Dvořák, Junas, Burzík, Pacalaj, Oravec, Rusina - Brveník, Langhammer, Markovič - Brezniak, Jurášek, Poliaček - Pokrivčák, Dírer, Zeliska.

Uverejnené: 13.01.2019 20:49:29