Zemplínske derby po tretíkrát korisťou michalovskej Dukly

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 36. kola St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade nad MHK Humenné tesne 3:2. O góly Dukly sa postarali Vladyslav Bojko, Jakub Linet a Igor Safaralejev, na druhej strane presne mierili Andrej Markuš a Martin Krajňák. Michalovčania si po tomto víťazstve upevnili prvú priečku, Humenčania ostali na siedmej. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie predstavia v piatok v Považskej Bystrici, v nedeľu 13. januára o 17.30 hod. hostia v šlágri 38. kola Martin.

Vo štvrtom tohtosezónnom zemplínskom derby sa hral svižný hokej od prvej do poslednej minúty. Aj keď oboch súperov v tabuľke delil viac ako tridsaťbodový rozdiel, na ľade ho vidieť nebolo. Lepší vstup mali hostia, ktorí v prvých piatich minútach robili svojim pohybom favoritovi problémy. Michalovčania sa nakopli počas presilovky po faule Solomončaka. Tú po dvanástich sekundách potrestal vedúcim gólom Bojko 1:0. Vedenie Dukly mohol vzápätí navýšiť Dvurečenskij, ktorý ale v samostatnom úniku mieril nad Škorvánkovú bránu. Následne obaja nevyužili presilové hry, krátko po skončení michalovskej mieril Banovský do žŕdky, no a keď sa nepresadili v kombinácii ani Mašlonka s Piatakom, prvá tretina skončila tesným vedením Dukly.

Aj v druhej pokračoval solídny hokej, o ktorý sa pričinili obe strany. Humenčania mohli vyrovnať z presilovky po faule Hančáka, domáci ale oslabenie zahrali výborne a po ňom druhýkrát gólovo udreli, keď sa presadil Jakub Linet. Z dvojgólového náskoku sa ale tešili ani nie minútu. Od modrej totiž napriahol Andrej Markuš, ktorého strela skončila za Trenčanovým chrbtom. „Humenských levov“ kontaktný gól nakopol. Hneď po ňom sa totiž do dobrej šance dostal Solomončak, jeho strelu Trenčan ramenom vytlačil tesne vedľa svojej bránky.

V tretej časti hostia vrhli všetky sily do útoku. Opäť ale nevyužili presilovú hru, za čo ich v 50. minúte potrestal Igor Safaralejev. Krátko po nej putoval na trestnú lavicu Novický, jeho faul ale hostia nepotrestali. Podobne pochodili po Fedorkovom priestupku aj Michalovčania. V 57. minúte vykresal iskierku nádeje Krajňák, ktorý sám zoči–voči Trenčanovi nezaváhal. Humenský vabank pokračoval v záverečných sekundách, brankár Trenčan ale odolal ich šanciam (raz mu pomohla aj žŕdka) a nakoniec tak michalovská Dukla uhájila svoju pevnosť.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK Humenné 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 7. Bojko (Kolba, Piatak) pres/1, 31. Linet (Bdžoch), 50. Safaralejev (Banovský, Linet) - 32. A. Markuš (Vaško, D. Markuš), 58. Krajňák (Majerník, Solomončak).
Vylúčení: 5:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Pribula, Bogdaň. Divákov: 1429.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Kolba, Kubratov, Novický, Hančák, Vlaečko, Hopkovič, Bdžoch - Mašlonka, Piatak, Dvurečenskij - Banovský, Bojko, Gavrik - Giľák, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Mesároš - Chalupa.
MHK: Škorvánek - Patlevič, Michalčin, Sirotňák, Pavúk, Mačkovič, Majerník, A. Markuš - Babynets, Krajňák, Solomončak - Fedorko, D. Markuš, Vaško - Jokeľ, Hudák, Vrábeľ - Pavlík, Matej, Šiňanský.

Uverejnené: 09.01.2019 20:19:49