Dukla rozstrieľala Trnavu a je naďalej lídrom I. ligy

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 29. kole St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade nad HK Gladiators Trnava hladko 9:3. Dva góly do siete „gladiátorov“ zaznamenali Matej Giľák a Samuel Chalupa, po jednom pridali Mário Róth, Igor Safaralejev, Marek Mašlonka, Tomáš Banovský a Radovan Cútt. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie predstavia v utorok na ľade Spišskej Novej Vsi. Následne ich čakajú štyri domáce zápasy v rade. Postupne privítajú Nové Zámky B (piatok 21. december), Prešov (štvrtok 27. december), HC Bratislava (sobota 29. december) a Dubnicu (piatok 4. január). Všetky domáce zápasy sa začínajú od 17.30 hod.

Michalovčania urobili s trnavskými „gladiátormi“ rýchly proces. Už v druhej minúte Hančák vysunul Mária Rótha a ten s pomocou žŕdky prekonal hosťujúceho brankára Brucháča prvýkrát. O dve minúty neskôr Chalupa tečoval do siete Hančákovú strelu, no a v ôsmej minúte už bolo 3:0, po tom, čo sa presadil Matej Giľák. Odpoveď Trnavčanov prišla v trinástej minúte po presnom zásahu Filipa Mravu, posledné slovo ale patrilo domácim, konkrétne Tomášovi Banovskému, ktorý upravil skóre prvej tretiny na 4:1. V druhej časti sa obraz hry nemenil. Jej tón udávali naďalej domáci, ktorí korunovali svoju prevahu gólmi Safaralejeva a Mašlonku. Hostia skórovali aj v tejto časti, keď v 32. minúte presne mieril Burian. V tretej tretine sa zápas už len dohrával. Cútt z presilovky zvýšil na 7:2, no na jeho gól odpovedal o niekoľko sekúnd neskôr Klema. Posledné slovo v stretnutí patrilo Michalovčanom, konkrétne Chalupovi a Giľakovi, ktorí strelili svoje druhé góly v zápase a pečatili tak michalovské víťazstvo na 9:3.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Gladiators Trnava 9:3 (4:1, 2:1, 3:1)
Góly: 2. Róth (Hančák), 4. Chalupa (Hančák, Giľák), 8. Giľák (Piatak, Hopkovič), 17. Banovský (Cútt, Brincko), 22. Safaraleev (Novický, Róth), 24. Mašlonka (Giľák, Bdžoch), 48. Cútt (Safaraleev) pres/1, 53. Chalupa (Valečko), 53. Giľák (Cútt) – 13. Mrava (Klema, Hrbáčik), 32. Burian (Škokor, Olša), 48. Klema (Hrbáčik, Mrava)
Vylúčení: 5:6, navyše Giľák (Michalovce) osobný trest za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba - Riš, Janiga. Divákov: 884.
HK DUKLA INGEMA: Lamper - Kolba, Bdžoch, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Korenko, Brincko - Giľák, Piatak, Mašlonka - Banovský, Cútt, Mesaroš - Róth, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa.
HK GLADIATORS: Brucháč (53. Deviatkin) - Burian, Klein, Poldruhák, Bujanov, Kuna, Mihalko - Bučko, Boor, Grell, Hrbáčik, Mrava, Škokor, Klema, Lavrenov, Olša.

Uverejnené: 16.12.2018 20:46:06