Iuventa zdemolovala posledné Bánovce, rok 2019 začne s päťbodovým náskokom

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvládli aj posledný ligový zápas kalendárneho roka. Na svojej palubovke zdolali v dohrávanom stretnutí šiesteho kola RMK Sokol Bánovce nad Bebravou 45:26 a rok 2019 tak začnú na prvom mieste s päťbodovým náskokom pred druhou Šaľou. Zverenky trénera Petra Hatalčíka odštartujú jarnú časť v sobotu 12. januára v Prešove. Ešte predtým ich na budúci týždeň čakajú kvalitne obsadený medzinárodný turnaj vo švajčiarskom St. Gallene.

Tréner Iuventy Peter Hatalčík sa musel v zápase s posledným tímom tabuľky zaobísť nielen bez avizovanej dvojice Veronika Habánková – Patrícia Wollingerová, ale aj bez kridelníčky Mugošovej, ktorá sa zranila v piatok na tréningu. Bánovce dokedy vládali a dokázali využívať skúsenosti Zuzany Hollej a Klaudie Michnovej, boli ako tak v zápase. Iuventa mala výborný vstup. Vo štvrtej minúte viedla 4:0. Postupne sa ale začali presadzovať aj hostky, ktoré v jedenástej minúte prehrávali iba 5:9. Iuventa následnou trojgólovou šnúrou odskočila na 12:5, rovnakou mincou ale odpovedali po oddychovom čase aj súperku a v 16. minúte bolo 12:8. Michalovčanky zapli na vyššie obrátky, na ktoré už Bánovce nedokázali odpovedať. Do polčasu narástol náskok domácich na desať, respektíve polčasových deväť gólov (24:15).

V druhom dejstve už Michalovčanky naplno ovládli dianie na palubovke. Gólovo sa presadzovali hlavne Holejová s Kompaniecovou, no na ihrisko sa postupne dostali aj mladé hráčky, ktoré zbierali prvé štarty, ale aj prvé góly v nadnárodnej súťaži. Iuventa začala druhé dejstvo ôsmimi gólmi v rade, čím definitívne zlomila aký taký odpor posledného tímu tabuľky. V 43. minúte viedla po presnej strele Adriany Holejovej už o dvadsať gólov (37:17). Čím viac sa blížil koniec, tým viac sa zdalo, že Michalovčanky môžu dosiahnuť aj päťdesiatku. V 52. minúte viedli 44:21 a zdalo sa, že päťdesiatka padnúť môže. Odvtedy ale domáce hráčky zaknihovali iba jeden gól a zápas tak vyhrali 45:26.

Iuventa Michalovce – RMK Sokol Bánovce nad Bebravou 45:26 (24:15)
Pok. hody: 3/3 – 12/9. Vylúčené: 7 – 1. Rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja Slovensko). Divákov: 600.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová – Kakaščíková 1, Pustá 2/1, Štefaniková 6, Trúnková 5, Štefánová 1, Holejová 8/1, Habánková, Wollingerová, Bajčiová 6, Kompaniecová 12, Fiľková – Trehubová 4/1.
RMK SOKOL: A. Bežová, Pokorná – Michnová 9/7, Bridová, M. Bežová, Galková, Turková 1, Hollá 3/2, Galková, A. Obstová 8, K. Obstová 4, Ďuračková 1.

Uverejnené: 08.12.2018 20:04:54