MFK Zemplín zdolal Zlaté Moravce 3:0 a je blízko k prvej šestke

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase sedemnásteho kola Fortuna ligy nad FC VioN Zlaté Moravce 3:0 a naďalej sa tak držia prvej šestky. O góly Michalovčanov sa postarali v nadstavenom čase prvého polčasu Matúš Vojtko, v druhom dejstve pridali góly Peter Kolesár a Tamas Nawotka. Zverenci trénera Antona Šoltisa zakončila jesennú časť budúcu sobotu duelom v Senici.

V chladnom počasí prvý polčas veľmi oku lahodiaci futbal nepriniesol. Na dlhý čas bolo najzaujímavejším momentom striedanie hlavného arbitra Kružliaka, ktorý si privodil zranenie členka. Na zvyšný čas ho tak musel zastúpiť štvrtý arbiter Marhefka. Domáci futbalisti si dlhú dobu nevedeli poradiť s obranným valom Zlatých Moraviec. Strieľané centre nenachádzali adresátov. V 25. minúte Peter Kolesár zabojoval o loptu, poslal ju do pokutového územia, Blažej Vaščák ale z piatich metrov trestuhodne zahodil. V nadstavenom čase sa udial dôležitý moment. Na center Diarru si najvyššie vyskočil Matúš Vojtko a hlavou strelil svoj premiérový gól v seniorskom drese – 1:0.

Gól do šatne Michalovčanov upokojil a v druhom dejstve už predvádzali ofenzívnejší výkon. Ich vedenie mohol navýšiť v 50. minúte Turík, ktorý sa dostal po skrumáži v pokutovom území k lopte, tú ale poslal vysoko nad. O šesť minút na to Stanislav Danko opečiatkoval z priameho kopu brvno. Po hodine hry sa udial ďalší moment, ktorý ovplyvnil dej zápasu. Hosťujúci stopér Práznovský zahral v pokutovom území rukou a hlavný rozhodca Marhefka neváhal, a odpískal pokutový kop. Ten rutinérsky premenil Peter Kolesár – 2:0. Hostia mohli odpovedať Brašeňom, ktorého strelu odvrátila obrana Zemplínčanov na rohový kop. Definitívnu bodku za michalovským víťazstvom dal v 84. minúte dal Poliak Nawotka, ktorý zužitkoval na gól rýchlu kontru domácich.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0 (1:0)
Góly: 45.+ Vojtko, 60. P. Kolesár (z 11 m), 84. Nawotka.
Žlté karty: Sulley - Richtárech, Práznovský.
Rozhodovali: Kružliak (7. Marhefka) – Borsányi, Čajka,
Divákov: 783.
MFK ZEMPLÍN: Kira – Rota (87. M. Kolesár), Carrillo, Beskorovajny, Vojtko – Turik – Nawotka, Danko, P. Kolesár, Diarra (80. Grič) – Vaščák (72. Sulley).
FC VION: Krnáč – Čögley, Práznovský, Karlík, Chren – Dimitrijevič, Ľupták, Richtárech (60. Casado), Brašeň – Paixao da Silva – Švec (46. Urgela).

Uverejnené: 01.12.2018 16:47:37