Dukla úradovala v hlavnom meste, HC Osmos zdolala 6:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v predohrávanom stretnutí 22. kola St. Nicolaus I. ligy na ľade HC Osmos Bratislava 6:2 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Michalovčania síce prehrávali 1:0, no ešte v prvej tretine troma gólmi otočili skóre a hoci Bratislavčania v druhej časti znížili na rozdiel jedného gólu, tri presné zásahy v tretej časti definitívne zlomili ich odpor. Dva góly do siete HC Osmos zaknihoval Lukáš Toma, po jednom pridali Tomáš Banovský, Samuel Chalupa, Igor Safaraleyev a Jakub Linet. Súbojom v Bratislave Dukla ukončila prvú polovicu základnej časti. Tú druhú jej hráči odštartujú v piatok zápasom na ľade Dubnice nad Váhom.

Domáci nastúpili proti lídrovi súťaže aj s dvoma novicmi v zostave –Petrom Konigom a Tomášom Hederom, ktorí vystužili obranné rady HC Osmos iba v týchto dňoch. Lepší úvod mali práve oni. Brankár Vlastimil Lakosil si najskôr poradil so šancou Rótha a potom jeho spoluhráči gólovo udreli. Smolka zabránil zakázenému uvoľneniu, posunul puk Šalkovi, ten našiel úplne voľného Kľučiara a rodený strelec otvoril skóre duelu. Vo štvrtej minúte mali domáci ideálnu šnacu zvýšiť svoje vedenie. Na trestnú lavicu putoval Gavrik, Bratislavčania ale jeho vylúčenie nepotrestali a náseldne za to pykali. V ôsmej minúte Banovský tečoval Novického strelu a tá skončila až za Lakosilovým chrbtom. Následne domáci nevyužili ďalšiu presilovku. Danišovského v nej zblízka bravúrne vychytal Adam Trenčan a jeho spoluhráči mu za to poďakovali vedúcim gólom, keď v jedenástej minúte poslal Duklu do vedenia Samuel Chalupa. Vedúci gól Michalovčanov nakopli. Brodekovo vylúčenie síce ešte nepotrestali, hoci Valečková strela skončila na žŕdke, no v devätnástej minúte Lukáš Toma napriahol švihom a ponad Lakosilovu lapačku upravil na 1:3.

HC Osmos začal druhú časť náporom, Adam Trenčan ale odolal nielen niekoľkým nebezpečný situáciám pred svojou bránou. Následne opraty zápasu prebrali Michalovčania, ktorí kontrolovali hru. Z miery ich nevyviedlo ani vylúčenie Radovana Cútta. Hneď po návrate z trestnej lavice michalovský stredný útočník mieril v dobrej šanci iba do Lakosilovho betónu, brankár domácich si hneď na to poradil aj s únikom Lukáša Tomu. Domáci hokejisti následne nepotrestali ani krošček Korenka. Ďalšiu presilovku pri vylúčení Novického už ale zvádli. Kontaktným gólom sa v 37. minúte prezentoval Patrik Danišovský – 2:3. Presilovkovú šancu mali v samom závere aj Michalovčania. Tí si však pri vylúčení Bednariča vážnejšiu šancu nevypracovali, no a keď po jej skončení Lakosil vytlačil betónom strelu Erika Piataka, druhá tretina sa skončila tesným vedením Michalovčanov.

Domáci mohli hneď v úvode tretej tretiny vyrovnať, Danišovský ale v prečíslení dvoch na jedného neprekonal Trenčana. Michalovčania prečkali nápor a následne gólovo udreli. V rozpätí štyridsiatich sekúnd sa najskôr presadil Safaraleyev a Lukáš Toma v 47. minúte zvýšil už na 5:2 v prospech lídra. Tréner HC Osmos Róbert Pukalovič na dva inkasované góly reagoval oddychovým časom. Ani ten už ale nezmenil priebeh zápasu. Jeho dej kontrolovali Michalovčania, ktorí definitívne ovládli hru v 51. minúte, kedy na 2:6 zvýšil najproduktívnejší hráč súťaže Jakub Linet. A hoci zverenci trénera Miroslava Chudého v samom závere nevyužili dve presilové hry v rade, mrzieť ich to nemuselo, pretože si z ľadu silného súpera odniesli tri cenné body.

HC Osmos Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 2:6 (1:3, 1:0, 0:3)
Góly: 3. Klučiar (Smolka, Šalka), 37. Danišovský (Prokop, Vidovič) pres/1 – 8. Banovský (Novický), 11. Chalupa (Safaraleev), 19. Toma (Hamráček), 46. Safaraleev (Róth), 47. Toma (Hamráček, Chalupa), 51. Linet (Valečko, Róth) pres/1.
Vylúčení: 5:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy - Jedlička, Vyšný. Divákov: 260.
HC OSMOS: Lakosil - Vidovič, König, Juriga, Valjent, Hedera, Pavešic, Čech, Ficel – Musliu, Prokop, Danišovský – Brodek, Kratochvíla, Pék – Klučiar, Smolka, Šalka – Bednarič, Mlynčár, Ondris.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Kolba, Korenko, Hančák, Valečko, Novický, Hopkovič - Mašlonka, Piatak, Gavrik - Banovský, Cútt, Pulščák - Róth, Linet, Safaraleyev - Hamráček, Toma, Chalupa - Mesaroš.