Dukla vydrela víťazstvo s Prešovom, rozhodla v poslednej minúte

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sa síce poriadne potrápili, no v zápase 21. kola St. Nicolaus I. ligy dosiahli svoje dvanáste domáce tohtosezónne víťazstvo, keď HC Prešov zdolali 4:2. Michalovčania s predposledným celkom v tabuľke prehrávali po prvej tretine 0:1. Na tento stav síce odpovedali gólmi Mária Rótha a Erika Piataka, no hosťujúci Roman vyrovnal v presilovej hre. Následne sa diváci gólov dočkali až v poslednej minúte. Lukáš Hamráček najskôr poslal Duklu do vedenia a následne gólom do prázdnej brány pečatil zápasové skóre. Zverenci trénera Miroslava Chudého, ktorí si touto výhrou upevnili prvú pozíciu v tabuľke, sa v najbližších dvoch zápasoch predstavia u súperov. Najskôr v utorok ich čaká predohrávaný súboj 22. kola v Bratislave a následne v piatok duel 23. kola v Dubnici nad Váhom. Doma ich uvidíme až v stredu 5. decembra, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú Topoľčany.

V zápase 21. kola síce proti sebe nastúpili líder tabuľky a predposledný tím, na ľade to ale celkom vidno nebolo. Hostia totiž až do poslednej minúty hrali o obrovské prekvapenie. Úvodná tretina favoritovi absolútne nevyšla. Michalovčania sa vôbec nedostali do tempa, navyše robili jednu chybu za druhou. V úvode sa síce ubránili vylúčeniu Hančáka, no po jeho naskočení na ľade prekvapil strelou od modrej Lampera Ľupták 0:1. Michalovčania mohli vyrovnať Cúttom, jeho strela ale skončila na žŕdke, následne na vyrovnávajúci gól nepretavili ani pol minútovú presilovku o dvoch hráčov. Prešovčania síce v samom závere prvej tretiny nevyužili presilovku, no aj tak po prvej dvadsaťminútovke viedli 1:0.

Od druhej tretiny sa začal súboj michalovských strelcov s brankárom Babikom. V druhej minúte síce Mário Róth zrovnal na 1:1, následne ale brankár Prešovčanov zlikvidoval viacero dobrých šancí domácich. Po druhýkrát ho prekonal až v 31. minúte po krásnej akcii Erik Piatak. Strelený gól domácich nepostavil na koňa. Hostia totiž kontrovali v presilovke presnou strelou Romana, a tak sa aj po druhej tretine rodilo prekvapenie.

To sa rysovalo prakticky až do konca. V úvode tretej tretiny Babik skvele vychytal Chalupu aj Safaralejeva. Hostia naďalej odolávali michalovským útokom. K prekvapivému bodu im svojou nedisciplinovanosťou aj sami Michalovčania. Prešovčania z dvoch presiloviek nevyťažili nič a v poslednej minúte tak prišiel zákonite trest. Po chybe v obrane sa dostal k puku Lukáš Hamráček, ktorý 56 sekúnd pred koncom naklonil misky váh na stranu Dukly. Sedemnásť sekúnd pred koncom ešte putoval na trestnú lavicu Cútt, hostia ale v power-play nevyrovnali a ešte raz inkasovali, keď Hamráček strelou cez celé klzisko upravil na konečných 4:2.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Prešov 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly: 22. Róth (Hančák, Toma), 31. Piatak (Safaralejev, Hančák), 60. Hamráček (Chalupa), 60. Hamráček (Hančák) oslab/1. – 6. Lupták (Novák, Tužinský), 35. Roman (Novák, Lupták) pres/1.
Vylúčení: 8:4, navyše Kolba (Michalovce) 10. minút vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: P. Korba - Wolf, Janiga. Divákov: 1125.
HK DUKLA INGEMA: Lamper - Kolba, Bdžoch, Korenko, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický - Gavrik, Piatak, Mašlonka - Banovský, Cútt, Pulščák - Róth, Mesaroš, Safaraleyev - Hamráček, Toma, Chalupa.
HC: Babik - Zavalniuk, Španko, Dubina, Roman, N. Kováč, Matejovie, Benko - K. Lunter, Stena, Shevchenko - Lupták, Tužinský, Novák - Halama, Hrabčák, Magdolen - Ljubimov, Lamač, Gorás.

Uverejnené: 23.11.2018 20:54:12