Michalovská Dukla na víťaznej vlne, Spišiakov zdolala 5:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 19. Kole St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade nad HK Spišská Nová Ves 5:2 a upevnili si tak prvú priečku v tabuľke. Dva góly do siete Spišiakov zaknihoval Samuel Chalupa, po jednom pridali Erik Piataka, Jakub Linet a Martin Bdžoch. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa v stredu predstavia na ľade Nových Zámkov B, v piatok 23. novembra o 17.30 hod. privítajú Prešov.

Zápas dvoch východniarov začal zhurta. Obaja brankári sa viackrát zapotili, viac roboty mal hosťujúci Surák. V úvodných minútach oba tímy nevyužili presilové hry, Michalovčania po tej svojej gólovo udreli. Mesaroš sa v ôsmej minúte predral do útočného pásma, jeho strelu ešte brankár Surák zastavil, na dorážku Erika Piataka už ale nemal nárok. O tri minúty neskôr už bolo 2:0. Hančák vypálil od modrej a jeho delovku tečoval do siete Jakub Linet. Aktuálne najproduktívnejší hráč ligy mohol pridať aj ďalší gól, pri trestnom strieľaní za zovretie puku v bránkovisku ale minul hosťujúcu bránu. Odpoveď Spišiakov prišla v šestnástej minúte, kedy Mikula namieril presne pod Trenčanovu žŕdku.

Už o trinásť sekúnd sa ale skóre menilo opäť. Na druhej strane individuálnu akciu zakončil presne Chalupa a ten istý hráč sa presadil aj tridsať sekúnd pred koncom prvej časti. Gólovo potentná prvá tretina sa ešte neskončila. V jej poslednej sekunde upravil na 2:4 Branislav Zwick. Od druhej tretiny tempo hry mierne upadlo. Viac šanci mali na svojich hokejkách síce domáci, ktorým ale robil obrovské problémy Dávid Hudáček, Ten po štvrtom góle nahradil v bráne Spišiakov Suráka. Hudáček chytil v úvodnej desaťminútovke tri časté šance, dvakrát mu pomohla aj žŕdka. Prekonal ho až v 34. minúte Dávid Bdžoch. V poslednej tretine naďalej Dukla kontrolovala priebeh hry, Hudáček ale zatiahol roletu a viackrát už neinkasoval, hoci po Mašlonkovej strele mu po tretíkrát pomohla žŕdka.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 5:2 (4:2, 1:0, 0:0)
Góly: 9. Piatak (Mesaroš), 11. Linet (Hančák, Róth), 16. Chalupa (Gavrik), 20. Chalupa (Gavrik, Cútt), 35. Bdžoch (Hamráček) - 16. Mikula (Zwick, Vartovník), 20. Zwick (Polomský).
Vylúčení: 4:4, navyše Vartovník a Vantroba (obaja SNV) 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Novotný, Pribula. Divákov: 1243.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Kolba, Bdžoch, Hančák, Korenko, Hopkovič, Valečko - Mašlonka, Piatak, Mesaroš - Gavrik, Cútt, Chalupa - Róth, Linet, Safaraleyev - Banovský, Toma, Hamráček - Pulščák.
HK: Surák (20. D. Hudáček) - Zekucia, Krmenčík, Cvengroš, Soveľ, Knižka, Vantroba, Džerenga, Kyčák - L. Olejník, Polomský, Ondov - Mikula, Vartovník, Zwick - M. Olejník, M. Nagy, Findura.

Uverejnené: 16.11.2018 20:30:22