Iuventa sfúkla Zlín a zimuje na čele MOL ligy

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v deviatom kole spoločnej česko-slovenskej MOL ligy na pôde nebezpečného HC Zlín hladko 30:22 (14:8) a natiahli tak svoju víťaznú sériu už na sedem zápasov. Michalovčanky si upevnili prvú pozíciu, na ktorej začnú aj rok 2019. V spoločnej MOL lige teraz nastáva reprezentačná pauza, ktorá potrvá až do januára. Zverenky trénera Petra Hatalčíka ale ešte raz budú v hre, keď v sobotu 8. decembra o 17.30 hod. privítajú v dohrávanom stretnutí šiesteho kola Bánovce nad Bebravou.

Líder spoločnej súťaže cestoval do Zlína síce s rešpektom, no na palubovke ukázal, že v jesennej časti je v lige najlepší. Michalovčanky mali raketový štart do zápasu. V ôsmej minúte viedli 7:0! a položili tak výrazný základ k siedmemu víťazstvu v rade. Až potom rozvlnili sieť aj domáce, konkrétne Ševčíková, no Iuventa aj naďalej držala zápas vo svojich rukách. Po dvoch góloch Ševčíkovej síce Zlín znížil v 18. minúte na 6:10, Michalovčankám ale vyšiel záver prvého polčasu, kedy natiahli svoj náskok na šesť gólov a polčas vyhrali 14:8.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Iuventa naďalej diktovala tempo hry a domácim nedovolila pomyslieť na lepší výsledok. Habánková dávala v 37. minúte na 17:10, o štyri minúty po góle Trúnkovej bolo 20:12, no a po presnej strele Holejovej bol o ďalšie tri minúty neskôr rozdiel v skóre už desaťgólový – 12:22. Viacgólový náskok si držali Michalovčanky prakticky až do konca duelu. Zlínu sa síce po dvoch góloch v poslednej minúte podarilo skorigovať, no v zápase nakoniec zvíťazila Iuventa 30:22 a na prvom mieste tak začne aj kalendárny rok 2019.

HC Zlín – Iuventa Michalovce 22:30 (8:14)
Pok. hody: 3/0 – 3/2. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Bubeníček a Petruška. Divákov: 250.
HC: Benedíková 1, Vařechová, Stojarová – Nygrýnová 1, Záhorová 1, Hradilová 2, Ševčíková 10, Kolářová, K. Gajdošíková 2, L. Sekulová 1, Polomíková 3, Kříčková1, Matejíková.
IUVENTA: Jablonska, Petkovičová – Mugošová, Pustá, Kakaščíková, Štefaníková 1, Trúnková 5, Habánková 3/1, Holejová 3, Wollingerová 4/1, Bajčiová 2, Kompaniecová 2, Fiľková-Trehubovová 10.