Dukla v šlágri zdolala Martin 5:1 a je znova lídrom St. Nicolaus I. ligy

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v šlágri 16. kola St. Nicolaus I. ligy nad HK Martin hladko 5:1 a vystriedali tak Martinčanov na prvom mieste v tabuľke. Góly Michalovčanov zaznamenali Radovan Cútt, Marek Mašlonka, Marek Kolba, Jakub Linet a Lukáš Hamráček, za HK sa trafil iba Jaroslav Markovič. V St. Nicolaus I. lige teraz nasleduje reprezentačná pauza, zverenci trénera Miroslava Chudého budú v hre až v nedeľu 11. novembra, kedy na domácom ľade v rámci 17. kola privítajú Skalicu.

Prvá tretina priameho súboja o prvé miesto v tabuľke nepriniesla pred oboma bránkami veľa vzruchu. Oba tímy totiž začali v opatrnejšom tempe, ani jeden nechcel inkasovať ako prvý. Prvú väčšiu šancu si vypracovali hostia, Jaroslav Markovič v deviatej minúte ale zblízka mieril iba do Trenčana. Hneď na to mohlo zahrmieť na druhej strane, Safaraleyev však zblízka prestrelil bránu hostí. No a keď sa neujala ani presilovka Martina, či michalovský brejk dvoch na jedného, prvá tretina skončila bez gólov.

Chlieb zápasu sa lámal v druhej časti, ktorú ovládli domáci. Tí najskôr prežili päťminútové oslabenie po faule Daniela Hančáka, ktoré ich paradoxne nakoplo. V 29. minúte nahadzoval na bránku puk Bdžoch a Radovan Cútt ho tečoval za chrbát Bernáta 1:0. Odpoveď hostí prišla rýchlo. Po chybe Bdžocha o dve minúty neskôr sa až pred Trenčana dostal Markovič a rutinérsky vyrovnal na 1:1. Inkasovaný gól domácich nezlomil, ba naopak. V 38. minúte Mašlonka tečoval strelu Lineta a bolo 2:1. To ešte z michalovskej strany nebolo v závere všetko. O minútu neskôr sa presnou strelou prezentoval Marek Kolba a na 4:1 upravil v záverečných sekundách druhej časti Jakub Linet.

V tretej časti si už domáci nenechali zobrať zápas z rúk.  Kontrolovali jeho priebeh a sami mali dokonca niekoľko šancí zvýšiť vedenie. Podarilo sa im to v 56. minúte, kedy dokonca vo vlastnom oslabení gólovo udrel Lukáš Hamráček. Michalovčania tak parádne zvládli šláger šestnásteho kola, Martinčanom pripravili prvú porážku v základnej časti, ukončili ich jedenásťzápasovú víťaznú sériu a pred reprezentačnou pauzou sa dostali pred nich na prvé miesto v tabuľke.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK Martin 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)
Góly: 29. Cútt (Bdžoch, Mesaroš), 38. Mašlonka (Linet, Róth), 39. Kolba (Piatak), 40. Linet (Novický), 56. Hamráček (Toma) oslab/1 – 31. Markovič
Vylúčení: 6:5, navyše Hančák (Michalovce) 5+DKZ napadnutie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Žák - Janiga, Bogdaň. Divákov: 1549.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Kolba, Korenko, Novický, Hančák, Valečko, Hopkovič, Bdžoch - Mašlonka, Piatak, Gavrik - Mesaroš, Cútt, Pulščák - Róth, Linet, Safaraleyev - Hamráček, Toma, Chalupa - Banovský.
HK: Bernát - Themár, Tabaček, Burzík, Pacalaj, Oravec, Rusina, Dvořák - Rudzan, Langhammer, Markovič - Brezniak, Jurášek, Poliaček - Pokrivčák, Dírer, Zeliska - Brveník, Barto, Rechtorík.

Uverejnené: 04.11.2018 21:02:25