files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Nejde o predvolebné ťahy

 

Aj v týchto dňoch vládne v Michalovciach veľký stavebný ruch.  Približne pred mesiacom začala firma Chemkostav s rozsiahlou rekonštrukciou Námestia slobody.  Výrazne nový šat dostanú aj malometrážne byty na Ulici obrancov mieru. Robí sa aj kruhový objazd na križovatke ulíc Špitálska - Saleziánov a Štefana Kukuru.

Na verejnosti sa objavili názory, že ide o predvolebné gestá samosprávy. Tento pohľad na vec však rozhodne nie je pravdivý. Mestský úrad totiž realizoval investičné akcie prakticky počas celého volebného obdobia. Napríklad, s I. etapou revitalizácie sídliska Východ sa začalo ešte v závere roka 2008 (teda dva roky pred komunálnymi voľbami).  Nádherný futbalový štadión dalo mesto do užívania v auguste 2009. Teda ešte skoro rok a pol pred „komunálkami.“  Nehovoriac o komplexnej rekonštrukcii VI. základnej školy. Takisto projekty  veľkej obnovy I. a II. ZŠ boli schválené už dávnejšie. To isté platí o renovácii Domova dôchodcov na Ulici Jána Hollého či výstavbe bytoviek na Ulici obrancov mieru a v Angi mlyne. V podobnom duchu by sa dalo pokračovať ďalej.

 

Jednoducho, mesto má na oddelení informatizácie z grantov mimoriadne schopných a šikovných ľudí, ktorí písali a vytvárali projekty ako na bežiacom páse. Áno, je  treba objektívne priznať, že aj tam hore bola donedávna priaznivá politická klíma. Lenže, keby boli projekty zle napísané, určite by z eurofondov neprišiel ani cent.  A napísanie projektu nie je v žiadnom prípade ľahká vec. Pre mnohých a mnohých Slovákov je táto činnosť ešte stále španielskou dedinou.

 

No a čo dodať na záver? Od napísania, cez podanie a schválenie projektu prejde určitý čas. Z tohto pohľadu sa teda niektoré z nich jednoducho musia realizovať aj v predvolebnom období. Večne podozrievaví ľudia však za tým hneď vidia predvolebnú kampaň.

 

                                                   (juke)

                                                                                    

 Uverejnené: 16.08.2010 12:38:50 files/nrq4o7gybdvzjfpi.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/xz355oh30psq74gu.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.