files/6fuos0edjdcwkx33.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovce sa uchádzajú o titul Európske mesto športu 2019

Mesto Michalovce zaslalo 10. júla 2018 prezidentovi ACES EUROPE Gianimu Lupattellimu do Bruselu svoju žiadosť na získanie titulu Európske mesto športu 2019. Na základe tejto iniciatívy, záverov z úvodnej návštevy jedného z komisárov a po splnení ďalších podmienok, sa rozhodli komisári ACES EUROPE uskutočniť záverečnú vizitáciu mesta Michalovce. Tá sa uskutoční v dňoch 5. až 7. novembra 2018, aby preverili pripravenosť mesta na získanie titulu Európske mesto športu 2019.

Mesto Michalovce sa usiluje šport v našom meste neustále rozvíjať, skvalitňovať a finančne podporovať športové odvetvia. Budujeme a modernizujeme športovú infraštruktúru nielen pre potreby vrcholových športovcov, ale osobitne pre mládež, hlavne  na školách, ale i na verejných priestranstvách s cieľom, aby možnosť aktívneho športovania bola dostupná pre všetkých, bez ohľadu na vek, alebo pohlavie. Mesto finančne prispieva na činnosť športových klubov v meste, osobitne tých, ktoré majú mládežnícku základňu, ale i tých, ktoré sú reprezentantmi mesta vo všetkých súťažiach. Šport popritom propagujeme, upozorňujeme na úspechy jedincov i športových kolektívov, ktoré za to aj rôznymi formami oceňujeme, čím hlavne mladým ľuďom ponúkame a predstavujeme vzory hodné nasledovania. Aby bol záujem o aktívne športovanie ešte väčší, organizujeme celý rad športových súťaží pre všetky vekové skupiny našich občanov a radi tiež vítame, keď naše mesto môže byť dejiskom najvyšších republikových podujatí i športových podujatí medzinárodného významu.

 

Všetky tieto skutočnosti nás napĺňajú hrdosťou na športový život i športový duch, ktorý v meste je, napĺňajú nás aj optimizmom vo vzťahu k jeho budúcnosti, čo je jedným z dôvodov, že sa uchádzame o titul Európske mesto športu 2019. Získať tento titul znamená medzinárodné uznanie, zviditeľnenie mesta, zvýšenie úrovne športu a cestovného ruchu, zaradenie mesta do siete miest športu v Európe, zdieľanie skúseností medzi jej členmi, podieľanie sa na niekoľkých kongresoch a konferenciách, ktoré organizuje ACES v oblasti športu v priebehu roka a získanie možnosti zapojiť sa do rôznych grantov Európskej komisie s ďalšími mestami EÚ.

Pre získanie titulu Európske mesto športu sa uskutočnili prvé kroky v uplynulých mesiacoch. Primátor mesta privítal 6. septembra na mestskom úrade Lukáša Vorela, ktorý je členom predstavenstva ACES Europe, organizácie, ktorá pracuje pri Európskej únii v Bruseli. Táto organizácia rozhoduje o udelení titulu Európske mesto športu. Na spoločnom stretnutí prerokovali ďalšie kroky.  V budúcom týždni, od 5. do 7. novembra, privítame v Michalovciach komisárov z ACES Europeku kandidatúre na Európske mesto športu 2019. Počas návštevy komisári navštívia viaceré športoviská a športové aktivity v našom meste. V utorok 6. novembra, primátor mesta privíta delegáciu k Európskemu mestu športu na mestskom úrade. Nasledovať bude otvorenie športového podujatia pre deti z materských škôl „Vyber si svoj šport“ v športovej hale Gymnázia P. Horova. Delegácia navštívi tréning HK Iuventa Michalovce v Chemkostav Aréne a  Základnú školu so športovými triedami na Ulici okružnej. V stredu, 7. novembra v prítomnosti delegátov ACES, podpíše prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút a primátor mesta Viliam ZahorčákMemorandum o výstavbe tréningovej hokejovej haly v Michalovciach. V zasadačke mestského úradu sa potom uskutoční prezentácia nášho mesta ku kandidatúre na Európske mesto športu na rok 2019 a tlačová konferencia.

Získanie titulu Európske mesto športu by prispelo k zvýšeniu úrovne športových klubov a podujatí, ktoré v meste už existujú. Vytvorili by sa ďalšie a hlavne nové podnety, vďaka ktorým sa budú vytvárať väčšie možnosti pre športovanie čo najväčšieho okruhu Michalovčanov i návštevníkov nášho mesta. Titul Európske mesto športu2019 by prispel k tomu, že v našom meste budú žiť zdraví a optimizmom naplnení ľudia, pretože šport práve toto vo svojej podstate ponúka a umožňuje.Uverejnené: 02.11.2018 15:17:36 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.