MFK Zemplín zdolal Lipany a v Slovnaft Cupe ide do štvrťfinále

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v piatom kole Slovnaft Cupu nad ŠK Odeva Lipany 4:2 a postúpili tak do jarných štvrťfinálových bojov. Michalovčania začali dvoma gólmi Kurminowského, na ktoré odpovedal v nadstavenom čase prvého dejstva Lukáš Janič. V druhom polčase padli takisto tri góly. Za Zemplínčanov skórovali Nawotka so Žofčákom, na strane Lipan bol úspešný Štroncer. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa doma predstavia aj v sobotu, keď v rámci trinásteho kola Fortuna ligy privítajú o 17.00 hod. Dunajskú Stredu.

Favoritovi vyšiel ideálne vstup do zápasu. V tretej minúte tečoval do siete Kurminowský strelu Rotu a o šesť minút neskôr zase poslal poľský útočník loptu do siete po centri Regáliho. Michalovčania mohli definitívne zápas zlomiť na svoju stranu o niekoľko desiatok sekúnd neskôr, Diarra ale v čistej šanci netrafil bránu a následne neuspel ani Kurminowský, ktorý hlavou poslal loptu nad. Až potom sa začali osmeľovať aj Lipany. Najskôr Bieszczad vytesnil strelu ich kapitána Lukáša Janiča, chvíľu na to mu pri koncovke Kraľoviča pomohlo brvno. V nadstavenom čase prvého polčasu si ale Lukáš Janič všetko vynahradil, keď z priameho kopu namieril presne k žrdi a nedal Bieszczadovi žiadnu šancu – 2:1.

V prvých pätnástich minútach druhého dejstva tempo hry výrazne opadlo. Uzimení diváci sa nemali na čo pozerať. Až potom sa doslova roztrhlo vrece so šancami. Všetko to odštartovala gólová koncovka Nawotku na 3:1. Odpoveď Lipan prišla takmer okamžite, keď sa z dorážky presadil striedajúci Štancera. Festival šancí pokračoval aj naďalej. Kurminowskému zmaril hetrik brankár Kapraľ, ktorý držal svojich v hre o úspešný výsledok. V sedemdesiatej minúte už bol ale aj on bezmocný pri koncovke Žofčáka. A keďže v zostávajúcom čase už oba tímy svoje šance nevyužili, z postupu do štvrťfinále sa radoval favorizovaný fortunaligista.