Dukla vo výbornom zápase zdolala Dubnicu 3:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v dvanástom kole St. Nicolaus I. ligy nad MHK Dubnica nad Váhom po ťažkom boji 3:2. Michalovčania dvakrát museli odpovedať na súperov gól, o ich výhre rozhodol v 44. minúte Igor Safaraleyv. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa v nasledujúcom kole predstavia v Topoľčanoch, doma ich uvidíme až v stredu 30. októbra, kedy o 17.30 hod. v zemplínskom derby privítajú Humenné.

Domáci začali drvivým tlakom, ktorým súpera prakticky na celé tri minúty prišpendlili do jeho pásma. Gól sa im ale nedoparilo streliť, za čo pykali. V deviatej minúte Serkin nahadzoval puk na bránu a ten skončil za chrbtom bezmocného Trenčana – 0_1. Domáca odpoveď ale prišla expresne rýchlo. Postaral sa o ňu najproduktívnejší hráč Dukly Jakub Linet, ktorý efektne vyrovnal na 1:1. Nasledovali šance na oboch stranách, obaja brankári ale držali svoje tímy nad vodou.  Skóre sa menilo až v druhej tretine. V 24. minúte si nakorčuľoval do michalovského pásma Vladimír Kútny, ktorý poslal Dubnicu po druhýkrát v stretnutí do vedenia. To trvalo iba štyri minúty.

Predtým mohli hostia definitívne zlomiť zápas na svoju stranu, z presilovky ale nevyťažili nič, za čo takisto pykali. Po krásnej spolupráci druhej lajny vyrovnal na 2:2 Samuel Chalupa. Vyrovnaný stav ostal až do konca druhej tretiny hoci nemusel, keď v záverečných sekundách sa rútil sám na Trenčana Vladimír Lantoš, ktorého ale michalovský golman vychytal. Chlieb sa lámal v záverečnej tretine. Po vyrovnaných prvých minútach udrela opäť tretia michalovská lajna, keď na 3:2 skóroval v 44. minúte Igor Safaraleyev. Hoci následne si obe družstvá vypracovali niekoľko šancí a hostia sa v záverečných sekundách odhodlali aj k power-play, gól ruského útočníka bol nakoniec víťazný a hráči Dukly tak dali parádny darček k narodeninám asistentovi Richardovi Šechnému.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK Dubnica nad Váhom 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 11. Linet (Safaraleyev, Róth), 29. Chalupa (Banovský, Cútt), 44. Safaraleyev (Hopkovič, Linet) - 9. Serkin (Rehák, Kanaet), 24. Kútny (Hohl, Jakubík)
Vylúčení: 7:7, navyše Mašlonka 10. minút +DKZ nešportové správanie - Kokavec 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Gavalier, Ordzovenský. Divákov: 1426.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Kolba, Korenko, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Balko - Mašlonka, Piatak, Gavrik - Banovský, Cútt, Chalupa - Róth, Linet, Safaraleyev - Hamráček, Toma, Pulščák. - Mesaroš.
MHK: Pajpach - Jarábek, Brňák, Serkin, Rehák, Hohl, Vladimirov, Kozachuk - Macek, Lantoš, Kristín - D. Trenčan, Ďuriš, Kokavec - Kanaet, Jakubík, Kútny - Vakhrameev, Medek, Plavecký.

Uverejnené: 19.10.2018 21:06:13